• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1073
  • Dodano: 2019-10-08 / 08:40
  • Komentarzy: 0

Wręczono prestiżowe nagrody OROT kolejnym opolskim perełkom turystycznym

 
 
Wręczono prestiżowe nagrody OROT kolejnym opolskim perełkom turystycznym

(Fot. Dżacheć)

Już po raz 11. przyznano prestiżowy znak jakości atrakcyjności i dobrego odbioru przez odwiedzających i turystów. Uroczystość miała miejsce w Muzeum Wsi Opolskiej, które w ubiegłym roku zdobyło Certyfikat i tytuł Najlepszego Produktu Turystycznego Opolszczyzny 2018.


Kapituła konkursowa postanowiła w tym roku przyznać cztery równorzędne nagrody. Laureatami zostali: Dolina Małej Panwi - kajakiem do serca przyrody, Fabryka Robotów w Mosznej, Muzeum Sztuki Sakralnej w Ligocie Dolnej oraz Silesia Ring Tor Wyścigowy w Kamieniu Śląskim.

- Pomysły czerpię z filmów science fiction. Roboty są wykonane ze złomu, odpadów, również tych komputerowych. W sumie w fabryce jest około 70 eksponatów. Największy robot ma ponad 3 metry i waży ponad tonę. Dużo eksponatów inspirowanych jest właśnie Transformersami, znajdą się też elementy z Gwiezdnych Wojen - wylicza właściciel i twórca robotów Sebastian Kucharski.

Przyznano również dwa wyróżnienia dla Obuwniczego Szlaku, który wpisuje się w obuwniczą historię Krapkowic oraz dla Szlaku Gąski w Gąsiorowicach (gmina Jemielnica), które w tym roku zdobyły tytuł Najpiękniejszej Wsi Województwa Opolskiego. - Wrocław ma krasnale, my mamy buciki. Na pewno będziemy ten szlak rozwijać - mówi Andrzej Kasiura, burmistrz Krapkowic.

- Widać zainteresowanie naszymi gąskami. Ludzie często piszą, dzwonią i proszą o oprowadzenie. Pomysł zrodził się z naboru do konkursu do Krainy św. Anny "Produkt lokalny". Tak powstała gąska - od nazwy miejscowości - dodaje za Mateusz Stróżyk, prezes Stowarzyszenia Odnowy Wsi Gąsiorowice.

Do Złotego Certyfikatu zostanie zgłoszone Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, natomiast o przyznanie specjalnego Certyfikatu starać się będzie Muzeum Sztuki Sakralnej w Ligocie Dolnej. Fabryka Robotów i Silesia Ring Tor Wyścigowy to produkty turystyczne zgłoszone do etapu ogólnopolskiego.

Dodatkowo spośród wymienionych dwóch produktów do wystartowania w rankingu internetowym (certyfikat internautów) Kapituła jednomyślnie wybrała Fabrykę Robotów.

reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".