• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2785
  • Dodano: 2019-10-08 / 15:03
  • Komentarzy: 3

Uwaga kierowcy! Ulica Kośnego otwarta i przejezdna w obu kierunkach

 
 
Uwaga kierowcy! Ulica Kośnego otwarta i przejezdna w obu kierunkach

(Fot. Dżacheć)

Ważna informacja dla kierowców, którzy przez długie lata jeździli odcinkiem ulicy Kośnego tylko w jednym kierunku. Od dziś ulica została otwarta z możliwością poruszania się w obu kierunkach.


Warto podkreślić, że wąski odcinek ulicy Kośnego (od księgarni do ulicy Żeromskiego) dostosowano pod jazdę w dwóch kierunkach likwidując wiele miejsc parkingowych. Dotychczas z jednej strony ulicy samochody parkowano "na skos", teraz jest możliwość parkowania tylko równolegle. Mieszkańcy zastanawiają się, czy nowa organizacja nie sparaliżuje ruchu na ulicy Żeromskiego, która korkuje się nie tylko w godzinach szczytu.

- W godzinach szczytu to sukces wjechać w Żeromskiego z ulicy Ozimskiej, nie inaczej jest jadąc ulicą Reymonta, gdzie na zielonym świetle przejeżdżają 2-3 auta. Później wszystko stoi, bo najpierw nowe rondo, zaraz później przed kolejnym rondem wjeżdżały auta z ulicy Grunwaldzkiej. Teraz będziemy przepuszczać jeszcze te wyjeżdżające z Kośnego. Nie wróżę temu najlepiej - komentuje Artur, mieszkaniec Placu Teatralnego.

Warto dodać, że na skrzyżowaniu ulic Kośnego z Żeromskiego będzie możliwość tylko prawoskrętu. Ulicą Kośnego będzie przejeżdżać również komunikacja miejska po to, aby umożliwić mieszkańcom dojazd do szpitala wojewódzkiego przy ulicy Katowickiej. - W związku z postępem prac przy przebudowie układu drogowego w okolicy dworca Opole Wschodnie od 7 października 2019 r. (poniedziałek) przywrócony zostanie ruch dwukierunkowy na skrzyżowaniu ulic: Katowickiej i Bohaterów Monte Cassino, a autobusy linii 25 realizujące kursy w kierunku Pużaka powrócą na swoją standardową trasę - poinformował Miejski Zakład Komunikacyjny w Opolu.

Sama zmiana organizacji ruchu na ulicy Kośnego miała na celu usprawnić poruszanie się osobom zmotoryzowanym podczas gdy budowa centrum przesiadkowego przy stacji Opole Wschodnie powoduje duże ograniczenia wobec kierowców.
reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2019-10-08 15:08:47 [88.156.132.*] id:1582909  
motylopole: Napisał postów [35], status [rozkręca się] Reputacja
"Janusze" parkowania nie patrzą na oznakowanie i stają po staremu przodem na chodniku w poprzek pasa ruchu:)

Nick:
Treść:
Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
2019-10-08 15:43:05 [89.67.4.*] id:1582910  
emsi: Napisał postów [1465], status [zrobił/a karierę] Reputacja
To nie jest tak hop dla kogoś kto jeździł tą drogą 50 lat i nagle trzeba się przestawić na coś nowego ale z czasem dadzą radę.
2019-10-09 07:52:34 [217.173.195.*] id:1582947  
wojtasoks: Napisał postów [3516], status [VIP] Reputacja
emsi, niby masz rację, ale z drugiej strony to jest przerażające. Idąc tym tropem nie powinno się nigdzie zmieniać organizacji ruchu, bo jak ludzie są przyzwyczajeni to zachowują się jak te istoty wełniaste.