• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1999
  • Dodano: 2019-10-02 / 16:49
  • Komentarzy: 0

Przed nami maraton programowania czyli Ifm Hackaton Opole

 
 
Przed nami maraton programowania czyli Ifm Hackaton Opole
 <i>(Fot. Dżacheć)</i>

(Fot. Dżacheć)

Ifm Hackathon to pierwszy w regionie maraton projektowania, podczas którego uczestnicy będą rozwijali zarówno oprogramowanie (software) jak i platformę sprzętową (hardware).- Ifm ecolink jest partnerem dużego dla nas projektu w którym staramy się zachęcić do udziału w zawodach informatyczno elektronicznych. Partnerami jest Park Naukowo Technologiczny i Politechnika Opolska - mówi Arkadiusz Wiśniewski, prezydent miasta Opola.

- Firma ifm ecolink od początku deklarowała chęć i zaangażowanie we współpracę pomiędzy przemysłem a światem nauki. Nawiązaliśmy współpracę w zakresie badań nad produktami. Kontynuacją tych działań jest projekt Hackaton, który będzie szansą dla młodych ludzi - uczestników aby móc się zweryfikować poprzez stworzenie produktu, układu elektronicznego i sprzedaż tego produktu - mówi Wojciech Ryczaj z Ifm ecolink.

- Jako Politechnika kładziemy nacisk na współpracę z przemysłem. Kształcimy studentów na kilku kierunkach, które pozwalają im wziąć udział w Hackatonie. Mam nadzieję, że nasi studenci zajmą wysokie miejsca. To impreza unikatowa, na skalę europejską. Wyzwanie jest duże i na pewno będą oni zauważeni przez potencjalnych pracodawców - dodaje prof. Mirosław Szmajda.

- Idea jest nietypowa. Park ma w misji łączenie nauki i biznesu. Część wydarzenia będzie odbywała się w murach PO a zasadnicza cześć będzie odbywała się tutaj. Studenci będą mogli się zmierzyć nie tylko z programowaniem ale z fizycznym podejściem do procesów produkcyjnych. To wydarzenie na które Opole zasługuje - dodaje Jarosław Mamala, dyrektor PNT w Opolu

- Chcemy poprzez Hackaton dać ludziom możliwość zmierzenia się z maratonem projektowania a nie tylko programowania. Proponujemy rejestrację 10 drużyn 3-4 osobowych. Mają 36 godzin na stworzenie produktu gotowego do wdrożenia do przemysłu. Nie wystarczy pokazać że dane oprogramowanie działa. Łączna wartość nagród to 10 tys zł a dla najlepszych 3 drużyn wyjazd na targi czy płatne staże i praktyki dla wyróżnionych uczestników - mówi Piotr Graca, koordynator wydarzenia.

Ifm Hackaton odbędzie się w dniach 15-16 listopada 2019r. Szczegółowe informacje http://ifm-hackathon.pl/?fbclid=IwAR38Bu3vd8ruAn2tBpk2hpx90ZMJOSiN6jLQG-vmdSXlyloNIijIMOLPiVEreklama
.

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".