• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2176
  • Dodano: 2019-10-01 / 09:59
  • Komentarzy: 0

Ponad 260 interwencji straży w związku z silnym wiatrem

 
 
Ponad 260 interwencji straży w związku z silnym wiatrem

(Fot. Michał)

Liczba interwencji straży pożarnej w związku z silnym wiatrem wzrosła do 263 wyjazdów w ciągu minionej doby. Strażacy wyjeżdżali głównie do powalonych drzew i zerwanych dachów w budynkach mieszkalnych.


- W dniu dzisiejszym na terenie województwa odnotowaliśmy dużą ilość zdarzeń związanych z warunkami atmosferycznymi. Strażacy interweniowali 263 razy. Były to głównie wyjazdy do drzew i połamanych gałęzi blokujących szlaki komunikacyjne, kilka uszkodzonych dachów, oraz zerwane linie energetyczne i telekomunikacyjne. W zdarzeniach nikt nie został poszkodowany - poinformował dziś rano mł. asp. Paweł Tomas ze Stanowiska Kierowania Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

7 zdarzeń dotyczyło uszkodzonych pojazdów przez połamane drzewa, odnotowano też 6 wyjazdów do uszkodzonych budynków. Blisko 70 razy strażacy wyjeżdżali do zdarzeń na terenie Opola, ponad 20 razy interweniowali w powiecie kluczborskim, nyskim, krapkowickim. namysłowskim, kędzierzyńsko-kozielskim i brzeskim. Najmniej interwencji odnotowano w powiecie głubczyckim.

W Kluczborku doszło do uszkodzenia 4 samochodów i zerwania linii niskiego napięcia. W powiecie strzeleckim i prudnickim wiatr zerwał część dachu kościoła. Łącznie do zdarzeń minionej doby zadysponowano 391 zastępów straży w sile 1808 strażaków.
reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".