• 0
0
 
  • Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1521
  • Dodano: 2019-10-01 / 09:01
  • Komentarzy: 0

Podejrzany pakunek na oddziale w szpitalu w Kędzierzynie Koźlu

 
 
Podejrzany pakunek na oddziale w szpitalu w Kędzierzynie Koźlu

(KPP Kędzierzyn Koźle)

Na jednym ze szpitalnych oddziałów podłożono ładunek wybuchowy - to scenariusz ćwiczeń, jakie zostały przeprowadzone przez służby ratownicze z Kędzierzyna-Koźla. Brali w nich udział policjanci, pracownicy szpitala, strażacy oraz uczniowie klasy mundurowej z Zespołu Szkół Nr 3 w Kędzierzynie-Koźlu. Tego typu działania pozwalają na doskonalenie współpracy odpowiednich służb, by w razie wystąpienia realnego zagrożenia mogły skutecznie działać.

W Kędzierzynie-Koźlu odbyły się ćwiczenia dowódczo-sztabowe. Szkolenie zostało przeprowadzone na jednym z oddziałów kędzierzyńsko-kozielskiego szpitala. Brali w nim udział policjanci, pracownicy szpitala, strażacy oraz uczniowie klasy mundurowej z Zespołu Szkół Nr 3 w Kędzierzynie-Koźlu.

Według scenariusza, pracownicy służby zdrowia zauważyli na oddziale podejrzany pakunek. Natychmiast o tym zaalarmowali policjantów oraz strażaków, którzy po przybyciu na miejsce rozpoczęli realizację przydzielonych im zadań. W rolę ewakuowanych pacjentów wcielili się uczniowie z klasy mundurowej ze sławęcickiego liceum.

Celem piątkowych ćwiczeń było usprawnienie praktycznych umiejętności na wypadek zaistnienia sytuacji kryzysowej. Służby mogły sprawdzić przygotowanie do działania w razie realnego zagrożenia. Dla wszystkich uczestników była to również możliwość wymiany doświadczeń, a także do wypracowania optymalnych zasad współdziałania.

reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".