• 0
0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 5212
  • Dodano: 2019-09-30 / 16:00
  • Komentarzy: 2

Już ponad 170 interwencji straży związanych z silnym wiatrem. Jeszcze powieje!

 
 
Już ponad 170 interwencji straży związanych z silnym wiatrem. Jeszcze powieje!

(Fot. Policja Krapkowice)

Strażacy tylko w poniedziałek 30 września ponad 170 razy wyjeżdżali do zdarzeń związanych z silnym wiatrem i deszczem. W działaniach uczestniczyło 70 zastępów straży. Meteorolodzy ostrzegają, że to nie koniec anomalii pogodowych.


Dzisiaj przez Polskę przejdzie potężna wichura. Porywy wiatru mogą sięgać 100 km/h. Drzewa w powiecie krapkowickim już się łamią, mogą być również zrywane dachy, strażacy cały czas wyjeżdżają do kolejnych zgłoszeń.

- W tej chwili DK-45 w rejonie Gwoździc i Rogowa Opolskiego jest zablokowana w co najmniej dwóch miejscach przez połamane drzewa. Policjanci zaraz utworzą objazd - informują krapkowickie służby.

- Pamiętajmy, by parkować swoje samochody w bezpiecznych odstępach od drzew czy też wystających gzymsów z dachów. Czasami warto rozejrzeć się czy aby, żaden element z pobliskiego budynku nie zagraża naszemu pojazdowi. Jeżeli nie ma miejsca na zaparkowanie samochodu w bezpiecznym miejscu, pojedźmy nawet ulicę dalej, może tam znajdziemy bezpieczne miejsce parkingowe. Często samochód to bardzo wartościowa dla nas rzecz, zadbajmy o nią. Na dodatkową ostrożność musimy być przygotowani również podczas spacerów. Najlepiej podczas porywistej aury zostać w domu. Najlepszym schronieniem są nasze 4 kąty - apelują policjanci.
reklama
.

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".