• 0
0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 999
  • Dodano: 2019-09-28 / 11:56
  • Komentarzy: 1

Wolontariusze z Opola będą mogli z jednego miejsca zapisać się do wielu akcji

 
 
Wolontariusze z Opola będą mogli z jednego miejsca zapisać się do wielu akcji

(Fot. Dżacheć)

Iskra - Opolskie Centrum Wolontariatu to nowe miejsce na mapie miasta. Dzięki niemu wolontariusze z Opola będą mogli z jednego miejsca zapisać się do wielu akcji. To również ukłon w stronę organizacji pozarządowych w tworzeniu bazy chętnych do pomocy Opolan.


"Iskra" to platforma do spotkań i wspólnych działań dla organizacji pozarządowych, wolontariuszy, oraz osób, które chciałyby pomóc ale nie wiedzą jak się do tego zabrać. Siedziba Iskry mieści się na ulicy Damrota 1, w budynku Centrum Dialogu Obywatelskiego.

Na stronie www.iskra.opole.pl każdy może zapisać się na wybrany przez siebie wolontariat. - Opolskie Centrum Wolontariatu to płaszczyzna, która będzie łączyć i wolontariuszy i organizacje pozarządowe. To bardzo ciekawa możliwość dla Opolan, by spróbować siebie w nowych sytuacjach. Poprzez stronę możemy zapisać się na dany wolontariat. Organizacje pozarządowe mogą u nas zamieszczać soje oferty wolontariackie i swoje zapotrzebowanie na wydarzenia, które organizują - informuje Alicja Wiśniewska.

19 października odbędzie się festiwal wolontariacki, gdzie będzie można spróbować różnych zadań wolontariuszy. Będzie on przygotowany przez organizacje pozarządowe. Festiwal Wolontariatu Impuls ma pokazać, jak działa wolontariat w praktyce.

- Nie będzie to kolejny standardowy piknik czy festyn. Będzie to dzień dla osób, którzy zarejestrują się za pomocą strony i wybiorą wolontariaty, które ich interesują. Zależy nam bardzo na tym, aby był to "wolontariat" w dobrym tego słowa znaczeniu, czyli taki który poszerza wiedzę, kompetencje czy w innym sposób wpływa na rozwój wolontariusza i nie jest nastawiony wyłącznie na jego darmową pracę- mówi Piotr Mnich, odpowiedzialny za wydarzenie.

Uczestnicy otrzymają specjalnie przygotowane mapy z listą miejsc, krótkim opisem i czasem trwania zadania. Aktywności, których będą mogli się podjąć, będą dotyczyły wolontariatu z bardzo różnorodnych dziedzin.

reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2019-09-28 12:10:25 [185.117.87.*] id:1582357  
win1: Napisał postów [51], status [żółtodziób] Reputacja
AGA KO WEZ SIE ZA ZETELNA ROBOTE BO PISZESZ NA TYM PORTALU CO CHCESZ A NIE CO SIE DZIEJE W OPOLU
[-4]

Nick:
Treść: