• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 5928
  • Dodano: 2019-09-27 / 18:51
  • Komentarzy: 0

Przyjeżdżali z Wrocławia okradać domy na Opolszczyźnie. Ich łupem padało głównie złoto

 
 
Przyjeżdżali z Wrocławia okradać domy na Opolszczyźnie. Ich łupem padało głównie złoto
 <i>(Fot. Dżacheć)</i>

(Fot. Dżacheć)

Wyważali okna i wchodzili do domów. Ich łupem padała głównie złota i srebrna biżuteria, ale też gotówka, telefony, laptopy czy pamiątkowe monety. W ciągu dwóch lat dokonali kilkunastu włamań na terenie Opolszczyzny.


Akt oskarżenia, który odsłuchali dziś 28-letni Dominik P., 24-letni Konrad L. oraz 37-letni Parys S. miał kilkanaście stron, a na jego odczytanie oskarżonym trzeba było przeznaczyć ponad 30 minut. 3 mężczyzn, którzy dokonywali włamań do posiadłości na terenie Opolszczyzny stanęło w piątek 27 września przed Sądem Okręgowym w Opolu.

Co ważne, każdy z oskarżonych popełniał kolejne przestępstwa w warunkach recydywy. Mężczyźni oprócz szeregu kradzieży zostali oskarżeni również o rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. - W dniu 24 lipca 2016 roku w Niemodlinie, doprowadził Barbarę R. do stanu bezbronności w ten sposób, że trzymając w ręce nóż o długości ostrza około 10 centymetrów, zamknął ją w łazience, po czym zabrał biżuterię o wartości 5 tysięcy złotych w postaci 3 złotych pierścionków oraz obrączki. Zabrał również 700 złotych powodując łączne straty w wysokości 5700 na szkodę Barbary R. - czytała w akcie oskarżenia prokurator.

Mężczyźni przyjeżdżali z Wrocławia, żeby okradać opolskie posiadłości. Często wcześniej pojawiali się w domach jako "sprzedawcy", to wtedy mieli badać, czy w domu znajdują się wartościowe przedmioty.

Złodzieje pojawiali się m.in. w Dąbrówce Górnej, Grodźcu, Niemodlinie, Wawelnie, Czarnowąsach, Schodni. Włamań dokonano w okresie od roku 2014 do 2016.

W postępowaniu przygotowawczym "wspólnicy" Parysa S. tłumaczyli, że byli przez kierującego szajką zastraszani i wykorzystywani. O ich losie zadecyduje Sąd Okręgowy w Opolu.

reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".