• 0
0
  • Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 2350
  • Dodano: 2019-09-25 / 18:16
  • Komentarzy: 0

30-latek zatrzymany dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń

 
 
30-latek zatrzymany dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń

(Fot. Archiwum)

Policjanci z głubczyckiej komendy przyjęli zgłoszenie za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, które dotyczyło kierowania samochodem pod wpływem narkotyków. Informację tę, mundurowi potwierdzili i zatrzymali mężczyznę. Kierowca stracił swoje prawo jazdy i grozi mu kara pozbawiania wolności.


Mundurowi podczas weryfikacji zgłoszenia, prowadzili wzmożone kontrole w miejscu wskazanym na mapie zagrożeń. Już po kilku dniach od otrzymania informacji, policjanci ruchu drogowego zatrzymali 30-latka kierującego osobowym peugeotem. Badanie narkotesterem wykazało obecność amfetaminy w organizmie kierowcy.

Od podejrzanego policjanci pobrali krew do badania. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a jego sprawa będzie miała swój finał w sądzie. Mężczyzna musi liczyć się z wieloletnim zakazem prowadzenia pojazdów oraz nawet pozbawieniem wolności do 2 lat.

Pamiętajmy, że prowadzenie pojazdów mechanicznych pod działaniem narkotyków jest traktowane tak samo jak kierowanie pod wpływem alkoholu. Pomyślmy o innych, którzy w tym samym czasie znajdują się na drodze, to im możemy wyrządzić największą krzywdę swoją bezmyślnością.
reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".