• Autor: Arleta_K
    • Wyświetleń: 2785
    • Dodano: 2019-09-25 / 19:40
    • Komentarzy: 17

    Mniejszość Niemiecka chce nowoczesnej spalarni odpadów i rozbudowy transportu publicznego

    Mniejszość Niemiecka chce nowoczesnej spalarni odpadów i rozbudowy transportu publicznego

    (Fot. Arleta)

    Według KWW Mniejszość Niemiecka kompleksowe podejście do ochrony środowiska jest zjawiskiem, nad którym trzeba się skupić w pierwszej kolejności. W Opolu mogłyby powstać Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych czy nowoczesna spalarnia śmieci.

    Zobacz takze Śmiertelne potrącenie na torach w Przyworach. Występują utrudnienia w ruchu pociągów

    - Wzorem krajów Europy zachodniej więcej odpadów powinno być spalanych szczególnie, że obecnie w praktyce jest problem z zagospodarowaniem posegregowanych odpadów. Lokalne spalarnie odpadów nie są zagrożeniem dla środowiska, gdyż odpady spalane są w temperaturze powyżej 1000 stopni i instalacje muszą spełniać bardzo rygorystyczne normy np., posiadać bardzo skuteczne filtry. Podczas spalania odpadów wytwarzane jest ciepło i prąd, który można wykorzystać np. do ogrzewania mieszkań i jednocześnie znika problem składowania odpadów - tłumaczy Zuzanna Donath-Kasiura z KWW Mniejszość Niemiecka.

    Oprócz racjonalnej gospodarki odpadami, Mniejszość Niemiecka sugeruje, że należy skupić się również na odnawialnych źródłach energii i powoli odchodzić od ogrzewania domów węglem. - Będziemy zabiegać o to, by było jak najwięcej programów dofinansowujących wymianę węglowych źródeł ciepła - dodała Edyta Gola.

    Zobacz takze "Życzliwy" zgłosił chłopca sprzedającego lemoniadę. Strażnicy "zabezpieczyli" cały towar

    Według przedstawicieli ugrupowania ważnym problemem społecznym jest rozbudowa transportu publicznego. Padł pomysł odejścia od samochodów oraz zachęcenie mieszkańców do korzystania z transportu zbiorowego lub dojazdu do pracy rowerem. Pomóc w tym może powstanie nowych ścieżek rowerowych na wałach przeciwpowodziowych wzdłuż rzek. - To wszystko powinno być usieciowane. W przypadku małych miejscowości, które teraz są wykluczone komunikacyjnie rozwiązaniem byłoby stosowanie tak zwanego taksówki z busem - dodaje Donath-Kasiura.

    Według propozycji zmiany w kompleksowej polityce ochrony środowiska i transporcie powinny być wzorowane na innych krajach w Europie.
    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2019-09-26 09:30:02 [78.10.151.*] id:1582239  
    Rex: Napisał postów [4676], status [VIP] Reputacja
    Jak Niemcy wypłacą Polsce reparacje wojenne to w każdym miasteczku będzie spalarnia i elektrownia na oze. Przypominam że to rząd PO-PSL uchwalił ustawę umożliwiającą zaśmiecanie niemieckimi francuskim śmieciami Polskę, wiec po co co ta cała hipokryzja sprzymierzeńców PO, MN. To PO-PSL i MN robiła z Polaków parobka dla Niemców i śmietnisko z Polski.

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [4]
    2019-09-26 09:36:19 [78.10.151.*] id:1582240  
    Rex: Napisał postów [4676], status [VIP] Reputacja
    Oczywiście MN będzie propagować niszczenie Polskich kopalń węgla kamiennego aby za kilka lat sprzedawać w Polsce brudny niemiecki węgiel brunatny. Zdelegalizować MN w Polsce. Kolejny raz tylko ze strony Niemiec mamy być uzależnieni energetycznie. Pawlak z PSL załatwił nas energetycznie kupując najdroższy w Europie gaz o Rosji tera chcą nas załatwić Niemcy i inni wrogowie Polski wrzeszczący Stop Polskiemu węglowi. Wrogowie którzy nie cofną si ę przed manipulowaniem głupiutki niedojrzałym nierozwiniętym młodymi Polakami
    2019-09-26 10:22:23 [217.173.195.*] id:1582246  
    wojtasoks: Napisał postów [10984], status [VIP] Reputacja
    Bez wrogów sens bytności niektórych osobników by nie istniał.
    2019-09-26 18:53:59 [78.34.58.*] id:1582278  
    paulus6: Napisał postów [6307], status [VIP] Reputacja
    Rex,ty jesteś super,powinieneś pisać powiesci z gatunku Fantasty i Science-Fiction
    2019-09-27 10:44:19 [78.10.151.*] id:1582308  
    Rex: Napisał postów [4676], status [VIP] Reputacja
    Taki są fakty Zaplącą reparacje będą oze i spalarnie Hyymm tylko czemu znowu w Polsce chcą Niemcy budować spalarnie ?
    2019-09-26 23:07:36 [89.67.4.*] id:1582297  
    emsi: Napisał postów [1830], status [Szycha] Reputacja
    W transportowaniu i spalaniu to macie doświadczenie.

    Nick:
    Treść:
    2019-09-26 20:29:54 [80.5.45.*] id:1582286  
    fantom: Napisał postów [347], status [maniak] Reputacja
    Cytat, Franklin Delano Roosevelt. "Musimy Niemców wykastrować lub sprawić, żeby nie mogli płodzić ludzi, którzy będą chcieli kontynuować tradycję ekspansji"

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2019-09-26 20:38:51 [185.127.20.*] id:1582287  
    Pedro: Napisał postów [8908], status [VIP] Reputacja
    No to zabłysnąłeś jak chrząstka w salcesonie!
    2019-09-26 20:43:57 [78.34.58.*] id:1582290  
    paulus6: Napisał postów [6307], status [VIP] Reputacja
    raczej jak glisda w gównie
    2019-09-26 20:27:58 [80.5.45.*] id:1582285  
    fantom: Napisał postów [347], status [maniak] Reputacja
    ha,ha, jakie ładne mundurki maja te niemry, krój chyba z 1939 roku.

    Nick:
    Treść:
    2019-09-26 09:52:09 [188.123.205.*] id:1582241  
    ombre: Napisał postów [21167], status [VIP] Reputacja
    Kołkiem do trumny mniejszości niemieckiej jest sprzedaż za grosze sanatorium w Suchym Borze.

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [4]
    2019-09-26 10:34:56 [185.11.108.*] id:1582249  
    phil: Napisał postów [381], status [pismak] Reputacja
    a to ciekawe
    2019-09-26 16:16:03 [178.252.19.*] id:1582263  
    kija: Napisała postów [206], status [starszy wyjadacz] Reputacja
    I nie tylko Suchy Bór. Moszna dawno już sprzedana.
    2019-09-26 18:16:52 [185.127.20.*] id:1582271  
    Pedro: Napisał postów [8908], status [VIP] Reputacja
    No to jeszcze kija rozwiń swoją "myśl" o sprzedaniu Mosznej i w dodatku przez MN co?
    2019-09-26 18:56:24 [78.34.58.*] id:1582280  
    paulus6: Napisał postów [6307], status [VIP] Reputacja
    on miał na mysli że jego moszna jest sprzedana
    2019-09-26 06:42:47 [165.225.72.*] id:1582235  
    dontomasso: Napisał postów [4855], status [VIP] Reputacja
    majom baby recht

    Nick:
    Treść:
    2019-09-26 06:22:36 [31.60.43.*] id:1582234  
    Polpha: Napisał postów [10076], status [VIP] Reputacja
    Ja. Ja.

    Nick:
    Treść: