• 0
0
 
  • Autor: Arleta_K
  • Wyświetleń: 3214
  • Dodano: 2019-09-25 / 16:02
  • Komentarzy: 2

Gminy otrzymały dofinansowanie na wymianę pieców i dróg lokalnych

 
 
Gminy otrzymały dofinansowanie na wymianę pieców i dróg lokalnych

(Fot. Archiwum)

Ponad 12 milionów złotych dotacji dostaną gminy z Opolszczyzny w ramach dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego. Pieniądze mają być przeznaczone na ochronę powietrza oraz infrastrukturę drogową.

Marszałek Województwa Opolskiego, Andrzej Buła podpisał dziś umowy z samorządami. Pierwsza tura umów dotyczy dotacji na wymianę nieekologicznych źródeł ciepła, co jest efektem rozstrzygniętego latem konkursu w ramach RPO, w którym założono, że jedenaście samorządów otrzyma pieniądze. Dokumenty podpisały i otrzymały gminy Lewin Brzeski, Otmuchów, Głogówek i Bierawa, Łubniany i Dąbrowa. Wszystkie te umowy to ponad 2 miliony 408 tysięcy złotych unijnych dotacji na projekty warte w sumie ponad 7 milionów 260 tysięcy złotych.

- Gmina Dąbrowa to jest gmina zielona i przede wszystkim w otulinie miasta wojewódzkiego Opola stanowi zagrożenie, co do czystości powietrza. Postawiliśmy tutaj na zieloną, czystą gminę. Wartość całego projektu wynosi ponad dwa miliony złotych - tłumaczyła Katarzyna Gołębiowska - Jarek, Wójt Gminy Dąbrowa.

Oprócz czystego powietrza dofinansowane zostaną również projekty dotyczące przebudowy dróg lokalnych i ich remontów. Dofinansowania zwiększono na projekty wyłonione w 2017 roku. Z uzyskanych informacji wynika, że mają one istotne znaczenie dla gospodarki i skomunikowania wybranych miejscowości. Wtedy nie wystarczyło pieniędzy na pełne i maksymalne dofinansowanie dla wszystkich projektów. Dziś wszystkie drogi, które wówczas się zakwalifikowały, a inwestycje nadal trwają, dostaną dodatkowe dofinansowanie. Podpisano osiem aneksów (gminy Opole, Kluczbork, Bierawa i Nysa oraz powiaty głubczycki, prudnicki, nyski i oleski) na łączną kwotę dotacji ponad 5 milionów 709 tysięcy złotych.

reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2019-09-26 09:57:54 [78.10.151.*] id:1582243  
Rex: Napisał postów [4434], status [VIP] Reputacja
Jak UE zapłaci Polakowi za wymianę pica tyle samo co Niemcowiy to wtedy można te kopciuchy wymieniać. Najwyższy czas aby Polacy w UE byli tak samo traktowania jak Niemcy. A jak nie to dalej palcie czym popadnie węglem drewnem itp.

Nick:
Treść:
2019-09-25 18:59:00 [83.10.106.*] id:1582227  
Gaz: Napisał postów [4352], status [VIP] Reputacja
A gmina Grodkow co znowu zaspala ??

Nick:
Treść: