• 0
0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2554
  • Dodano: 2019-09-20 / 21:18
  • Komentarzy: 0

Opolanie całymi rodzinami pobiegli w Biegu Odblaskowym

 
 
Opolanie całymi rodzinami pobiegli w Biegu Odblaskowym

(Fot. Dżacheć)

Miłośnicy biegania wystartowali punktualnie o 20:00 z nadodrzańskiego deptaku i mieli do pokonania ponad 2 kilometry. Dziś nie liczył się czas, a dobra rodzinna zabawa i promowanie odblasków jako nieodłącznego elementu naszego stroju.


Szczególnie w jesienne popołudnia, kiedy szybciej robi się ciemno widoczność jest bardzo ważna. To właśnie dzięki odblaskom inni uczestnicy ruchu mogą dostrzec nas nawet z odległości 150 metrów. Kiedy ich nie posiadamy, odległość spada pięciokrotnie, ale tylko pod warunkiem, że inny uczestnik ruchu ma dobry wzrok.

Opolanie promowali noszenie odblasków na sportowo. Około 300 Opolan zebrało się dziś przed opolskim Toropolem by wspólnym biegiem promować noszenie odblaskowych elementów. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował dla sportowców ponad 2 kilometrową trasę, którą wspólnie przebiegły całe rodziny, grupy biegowe czy też całkiem przypadkowi uczestnicy ponieważ zapisać się na wydarzenie można było tuż przed startem. Warunkiem uczestnictwa było umieszczenie na stroju odblasku i ukończenie z nim biegu.

Podczas wydarzenia dodatkową atrakcją dla biegaczy byłą możliwość nadrukowania odblasku na własnej koszulce, spodenkach czy plecaku. - Biegam od niedawna, to mój pierwszy raz kiedy staję na starcie. Do udziału namówiły mnie sąsiadki, które na co dzień uprawiają Nordic Walking. Fajnie się bawiłam - mówi Dominika z Opola.

Na mecie spotkaliśmy też pana Sebastiana z trójką swoich pociech. - Zabrałem dzieciaki, żeby zmęczyć je trochę przed snem i odpocząć w piątkowy wieczór. Staramy się brać udział w każdej podobnej imprezie gdzie można spędzić czas na sportowo razem. Oby więcej takich wydarzeń - słyszymy.

Każdy uczestnik biegu na mecie otrzymał pamiątkowy, odblaskowy medal.

reklama
.

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".