• 0
0
 
  • Autor: Arleta_K
  • Wyświetleń: 2112
  • Dodano: 2019-09-22 / 18:35
  • Komentarzy: 2

Młodzi strażacy mogą zjechać na Opolszczyznę

 
 
Młodzi strażacy mogą zjechać na Opolszczyznę

(Fot. mat.MDP)

 <i>(Fot. Arleta)</i>

(Fot. Arleta)

Szereg mini - szkoleń, zorganizowanych w formie stanowisk edukacyjnych, wymiana doświadczeń strażackich, a także spotkanie młodzieży z wielu jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych jest możliwe na Opolszczyźnie. W planach jest zorganizowanie zlotu Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

Z inicjatywą przeprowadzenia zlotu MDP wyszła Teresa Tiszbierek, wiceprezes Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. - Ten pierwszy zlot Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych jest skierowany do wszystkich drużyn z województwa opolskiego, a że nasze województwo słynie zarówno z dobrych Ochotniczych Straży Pożarnych, jak i Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, dlatego nam tak bardzo zależy, żeby dzieci wychowywać, uczyć, bawić się z nimi i integrować - tłumaczy druhna.

Plan organizatorów zakłada, że każda drużyna będzie miała za zadanie przejście przez stanowiska edukacyjne, które będą dotyczyły nabycia wiedzy z zakresu m.in.: pierwszej pomocy, działań ratowniczych, działań gaśniczych, sprzętu ratowniczego, organizacji OSP, działalności MDP, ochrony środowiska, pokonaniu toru sprawności fizycznej, ścianki wspinaczkowej, zadań związanych z orientacją w terenie, elementów musztry, a także wiedzy o regionie oraz profilaktyki uzależnień. Każde stanowisko edukacyjne zostanie przygotowane w taki sposób, by grupa mogła nie tylko nabyć wiedzę w danym zakresie, ale również wykonać zadanie sprawdzające posiadaną lub właśnie nabytą wiedzę w sposób praktyczny.

Do realizacji planu potrzebne jest jego finansowanie. Projekt został zgłoszony do głosowania w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Inicjatywę można wesprzeć głosując online  za pośrednictwem strony: https://budzet.opolskie.pl/karta-do-glosowania/. Trzeba wybrać powiat strzelecki, wpisać swoje dane oraz wybrać zadanie: P/OST/17.2/BDO Pierwszy Zlot Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Głos może oddać każda osoba zameldowana na terenie powiatu strzeleckiego w woj. Opolskim, posiadająca numer Pesel. Za dzieci w wieku od 0 do 16 roku zagłosować mogą rodzice. Powyżej 16 roku życia każdy zagłosować może sam.
reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2019-09-22 21:53:10 [83.10.54.*] id:1582060  
Gaz: Napisał postów [4325], status [VIP] Reputacja
Jak było PO i PSL przy władzy to nikt ani nie pomyslał o takiej akcji,tylko kradli i tuszowali afery.

Nick:
Treść:
2019-09-22 18:57:26 [89.64.40.*] id:1582056  
Kotaro: Napisał postów [152], status [wyjadacz] Reputacja
Kolejna geniuszka-autorka na tym portalu. Skoro zlot "jest skierowany do wszystkich drużyn w województwa opolskiego" (tak - literka "w" to kolejny błąd w artykule), to skąd ci "młodzi strażacy" mają zjechać na Opolszczyznę? Z Opolszczyzny?

Nick:
Treść:

Najczęściej czytane

Powiązane materiały

Polub nas!

Chmura tagów

Ogłoszenia