• 0
0
 
  • Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 2767
  • Dodano: 2019-09-18 / 18:49
  • Komentarzy: 3

Policjant namysłowskiej dochodzeniówki pomógł odzyskać 120 000 złotych

 
 
Policjant namysłowskiej dochodzeniówki pomógł odzyskać 120 000 złotych

(Fot. Archiwum)

Policjant namysłowskiej dochodzeniówki pomógł odzyskać seniorom 120 000 złotych. Starsze małżeństwo dało się zwieść oszustom, i przelało na ich konto pieniądze. Sierżant Tomasz Tobiasz był w stałym kontakcie z prokuratorem i pracownikami banku, dzięki czemu zatrzymał transakcję. Pieniądze wróciły już do swoich właścicieli. Ci z kolei, w ramach wdzięczności, napisali do komendanta list z podziękowaniami.

Do zdarzenia doszło w czerwcu 2019 roku. Oszuści, wykorzystując metodę "na policjanta CBŚP", telefonicznie namówili małżeństwo z Namysłowa do przelania na ich konto 120 tysięcy złotych. Gdy okazało się że to kłamstwo, poszkodowani zgłosili sprawę na policję.

Kryminalni z Namysłowa natychmiast przystąpili do działań. Dzięki współpracy z pracownikami banku i Wydziałem Cyberprzestępczości Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu pieniądze nie dotarły na konta oszustów. Sprawę cały czas monitorował funkcjonariusz namysłowskiej dochodzeniówki - sierżant Tomasz Tobiasz. Przez kilkanaście godzin pozostawał w stałym kontakcie z prokuratorem i pracownikami banku, aby ogromna suma nie przepadła bezpowrotnie. Policjant wstrzymał realizację przelewu, przez co pieniądze wróciły do prawowitych właścicieli.

Teraz poszkodowani przesłali specjalne podziękowanie dla Komendanta Policji w Namysłowie nadkom. Andrzeja Ostrycharczyka za zaangażowanie i szybką reakcję funkcjonariuszy, dzięki którym udało im się zachować oszczędności całego życia.

Przypominamy, że oszuści cały czas próbują wykraść pieniądze od nieświadomych zagrożenia seniorów. Najczęściej wykorzystują metody "na wnuczka" i "na policjanta", cały czas modyfikując techniki oszustwa. Dlatego rozmawiajmy z naszymi dziadkami i rodzicami o tego typu zagrożeniach.

Jak nie stać się ofiarą oszustów?

• Przede wszystkim należy zachować ostrożność - nie podejmujmy żadnych pochopnych działań;

• Oszuści wywierają presję czasu - nie śpieszmy się. BEZWZGLĘDNIE ROZŁĄCZMY ROZMOWĘ. Dajmy sobie czas na zastanowienie;

• Nie informujmy nikogo o ilości pieniędzy, które mamy w domu lub przechowujemy na koncie;

• Zadzwońmy do kogoś z rodziny, zapytajmy o to czy osoba, która prosiła nas o pomoc, rzeczywiście jej potrzebuje. Pamiętajmy, że nikt nie będzie nam miał za złe tego, że zachowujemy się rozsądnie;

• Pamiętajmy o tym, że funkcjonariusze Policji NIGDY nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie! Nigdy nie proszą też o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie;

• W momencie, kiedy ktoś będzie chciał nas oszukać, podając się przez telefon za policjanta - zakończmy rozmowę telefoniczną! Nie wdawajmy się w dyskusję z oszustem. Jeżeli nie wiemy jak zareagować powiedzmy o podejrzanym telefonie komuś bliskiemu.
reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2019-10-19 06:27:12 [94.197.65.*] id:1583626  
Bartek1939: Napisał postów [47], status [rozkręca się] Reputacja
...tutaj Slaskie Psiarskie zatrzymali za narkotyki, w Namyslowie. Tutaj przelew na 120 000 tys Tutaj kurier saszetke odzyskal... Namyslow, miasto widmo, wcielo i nimooo. Dziwne, wszystko w ciagu jednego miesiaca i w Namyslowie... miescie jednego osiedla, sklepu, stacji cpn.

Nick:
Treść:
2019-09-19 07:31:10 [194.29.183.*] id:1581875  
KK 35947: Napisał postów [1703], status [Szycha] Reputacja
U mnie we wsi listonosz nosi przesyłki, firma od kubłów wywozi śmieci a piekarz piecze bułki i chleb i do tego słodkości a lekarz przyjmuje pacjentów i nikt ich za ich za sumienne wykonywanie swojej pracy i wypełnianie swoich obowiązków nie wychwala co kilka dni personalnie w tym dziwnym lizusowskim portaliku ,Dziwne co najmniej...

Nick:
Treść:
Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
2019-09-20 20:23:08 [159.205.7.*] id:1581986  
Geronimo: Napisał postów [8], status [nowy] Reputacja
Współczuję wszystkim dochodzeniowcom, w dzisiejszych czasach, przy obecnej zapaści w Policji to naprawdę ciężka orka na ugorze. Panie Komendancie, apeluję o nagrodę dla dzielnego sierżanta, co najmniej 200 złotych brutto, zwłaszcza, że sprawa medialna. Panu sierżantowi gratuluję, ale uważaj kolego, za miesiąc już nikt nie będzie o tym pamiętał, a Ty jesteś tylko małym trybikiem w maszynie, powinie ci się noga to zostaniesz bezlitośnie przeżuty i wypluty przez tą machinę, wszyscy co w tym syfie robią to wiedzą o czym piszę ;-)