• 0
0
  • Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 2505
  • Dodano: 2019-09-18 / 11:06
  • Komentarzy: 1

Dwóch pijanych kierowców zatrzymanych dzięki zgłoszeniom świadków

 
 
Dwóch pijanych kierowców zatrzymanych dzięki zgłoszeniom świadków

(Fot. Archiwum)

Dzięki czujności świadków policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Jeden z zatrzymanych miał ponad 2, drugi ponad 3,5 promila alkoholu. Nietrzeźwi kierowcy są zagrożeniem dla życia i zdrowia ludzkiego, więc jeśli zależy nam na bezpieczeństwie na naszych drogach, nie bądźmy obojętni. Bierzmy przykład z obywatelskiej postawy i informujmy Policję o swoich podejrzeniach.


Pierwsze ze zgłoszeń policjanci z brzeskiej drogówki otrzymali w niedzielę kilka minut przed 22:00. Wówczas na numer alarmowy zadzwonił zgłaszający. Według jego relacji w Skarbimierzu-Osiedle na jednej z ulic, oplem miał kierować nietrzeźwy mężczyzna. Policjanci, którzy pojechali na miejsce szybko zauważyli podejrzany samochód i zatrzymali go do kontroli. Badanie pokazało, że 57-latek był nietrzeźwy, w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Funkcjonariuszom tłumaczył, że jedzie do pracy.

Drugiego z nietrzeźwych policjanci zatrzymali również dzięki zgłoszeniu świadków. W poniedziałek chwilę po 19:00 w jednej z miejscowości w powiecie brzeskim policjanci skontrolowali volkswagena. Podczas rozmowy z kierowcą, funkcjonariusze wyraźnie czuli alkohol, a jego wypowiedzi były nieskładne. Badanie pokazało, że 58-latek w organizmie ma ponad 3,5 promila alkoholu.

Obaj mężczyźni stracili uprawnienia do kierowania. Muszą się też liczyć z wysoką grzywną, sądowym zakazem prowadzenia pojazdów i karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Nietrzeźwy kierowcy są ogromnym zagrożeniem dla innych użytkowników dróg. Pamiętajmy, że nasza reakcja i jeden telefon na numer alarmowy może zapobiec tragedii. Reagujmy i miejmy wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Tym razem być może Ty, dzięki swojej reakcji, zapobiegniesz tragedii innych ludzi. Następnym razem w ten sam sposób ktoś może uratować życie Tobie i Twoim bliskim.

reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2019-09-18 23:18:11 [5.173.57.*] id:1581873  
Papa Smerf: Napisał postów [604], status [młodszy wyjadacz] Reputacja
Łudy zadzwonił do płokułatuły...

Nick:
Treść: