• 0
0
  • Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1415
  • Dodano: 2019-09-10 / 20:23
  • Komentarzy: 1

"Przedszkolak ratuje" w Nysie

 
 
"Przedszkolak ratuje" w Nysie

(KPP Nysa)

Nyscy policjanci, strażacy i pracownicy Biblioteki Pedagogicznej z Nysy, rozpoczęli cykl warsztatów III edycji programu "Przedszkolak ratuje". Głównym celem przedsięwzięcia jest nauczanie najmłodszych udzielania pierwszej pomocy i rozpowszechniania wiedzy o bezpieczeństwie. Patronat nad projektem objął m.in. Komendant Wojewódzki Policji w Opolu nadinsp. Jarosław Kaleta.

9 września w Przedszkolu nr 10 w Nysie, policjanci, strażacy oraz pracownicy Biblioteki Pedagogicznej w Nysie, rozpoczęli cykl warsztatów III edycji programu "Przedszkolak ratuje". W ramach tej akcji nyscy policjanci razem ze współorganizatorami planują spotkać się z wszystkimi przedszkolakami z terenu powiatu nyskiego. Głównym celem przedsięwzięcia jest nauczanie dzieci w jaki sposób udzielać pierwszej pomocy, upowszechnianie wiedzy o szeroko rozumianym bezpieczeństwie oraz kształtowanie właściwych postaw wobec zagrożeń życia i zdrowia.

O bezpieczeństwie na drodze, w domu i w miejscach zabaw, opowiedziała funkcjonariuszka asp. Kamila Trubiłowicz. Utrwaliła również znajomość numerów alarmowych oraz uczyła jak kontaktować się z oficerem dyżurnym policji w razie zagrożenia życia i zdrowia.

Funkcjonariusze z Państwowej Straży Pożarnej w Nysie, pokazali jak reagować w razie omdlenia innej osoby, wtedy gdy nie ma w pobliżu osoby dorosłej. Wiele emocji wzbudził pokaz czynności z zakresu resuscytacji wykonany na fantomie. Pod okiem strażaków, dzieci miały okazję same przećwiczyć uciski na maskotkach.

Całe spotkanie było doskonałą lekcją - połączenia zabawy z przekazywaniem istotnej wiedzy, przynoszącej nieoceniony efekt w postaci ratowania życia

Warsztaty zorganizowane zostały po to, by nasze pociechy w sytuacji zagrożeń wiedziały jak się zachować i pomóc osobie, która takiej pomocy potrzebuje. Pomysł zrodził się by wprowadzić do przedszkoli tematykę pierwszej pomocy i oswajać z nią najmłodszych.

reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2019-09-11 08:39:31 [83.238.143.*] id:1581353  
iks: Napisał postów [357], status [pismak] Reputacja
Uczenie przedszkolaków RKO może być ostatnią deską ratunku dla ludzkości w czasach gdy większość dorosłych nie zna podstawowych zasad zachowania podczas udzielania pierwszej pomocy.

Nick:
Treść: