• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1587
  • Dodano: 2019-09-10 / 16:15
  • Komentarzy: 0

  Ruszyło głosowanie w trzeciej edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Opolskiego

  Ruszyło głosowanie w trzeciej edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Opolskiego

  (Fot. Dżacheć)

  Ruszyło głosowanie w trzeciej już edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Opolskiego. Zgłoszono 73 projekty, a do oceny zakwalifikowanych zostało 67 projektów. 43 to projekty dotyczą powiatów, a 24 subregionów.


  W tegorocznym budżecie obywatelskim znalazło się 73 projekty na łączną wartość ponad 8 milionów złotych. W ramach oceny formalnej odrzucono 6 z nich.

  - Wszystkie projekty są bardzo ciekawe. Zwróciłem szczególną uwagę na rehabilitację psychiatryczną dzieci. To pokazuje, że autorzy stawiają na zaangażowanie kadry. Najwięcej wniosków złożono w Opolu, czyli 18 projektów. Zwróciłem uwagę na osoby, które wracają i kontynuują swoje dzieła. To pokazuje, że mieszkańcy nauczyli się realizować budżet obywatelski oraz że aktywni są strażacy, orkiestry dęte, seniorzy. W tym roku najwięcej pomysłów dotyczy kultury, sportu, są też projekty związane z ekologią i poprawą bezpieczeństwa - zaznacza Andrzej Buła, marszałek województwa opolskiego.

  Opisy projektów można znaleźć na stronie internetowej budzet.opolskie.pl. Swój głos można oddać tradycyjnie, wrzucając kartę do urny (w punktach informacyjnych lub w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego), poprzez stronę internetową lub wysyłając kartę pocztą. Głosować można w terminie od 10 do 25 września, a uprawniony do głosowania jest każdy mieszkaniec województwa opolskiego. W przypadku osób poniżej 16 roku życia konieczna jest zgoda rodzica.

  Według harmonogramu, ogłoszenie wyników nastąpi 22 października 2019 roku.


  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".