• 0
0
  • Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1232
  • Dodano: 2019-09-04 / 16:51
  • Komentarzy: 0

Nie daj się oszukać, podejrzane telefony również w powiecie nyskim

 
 
Nie daj się oszukać, podejrzane telefony również w powiecie nyskim

(Fot. Archiwum)

Policja kolejny raz ostrzega przed oszustami, którzy działają metodą na członka rodziny. Podejrzani dzwonią w imieniu krewnych, którzy uczestniczyli w wypadku drogowym i potrzebują pomocy finansowej. Takie telefony otrzymało również dzisiaj dwóch mieszkańców powiatu nyskiego. Na szczęście rozmówcy zachowali zdrowy rozsądek i nie dali się oszukać.

Dzisiaj (4 września), dyżurny nyskiej komendy otrzymał już dwa zgłoszenia, gdzie mieszkańcy powiatu nyskiego informowali o tym, że odebrali telefony od oszustów. Rozmówcy telefonowali na numery stacjonarne. Podczas rozmowy przedstawiali się jako członkowie najbliższej rodziny, którzy pilnie potrzebują pomocy w związku z uczestniczeniem w wypadku drogowym. Na szczęście czujność mieszkańców powiatu nyskiego dzisiaj nie zawiodła i w porę zakończyli rozmowę, a informację o całym zdarzeniu przekazali policjantom.

Pamiętajmy, że w przypadku osób, które telefonicznie podają się za członków rodziny lub proszą o przekazanie pieniędzy przez osoby pośredniczące, należy każdorazowo najpierw weryfikować uzyskane przez telefon informacje, poprzez osobiste nawiązanie kontaktu z członkiem rodziny, który zwrócił się o pomoc. Do kontaktu należy wykorzystywać wyłącznie posiadane przez siebie numery telefonów, a nie numery podane przez osobę dzwoniącą. W sytuacjach budzących wątpliwość i uzasadniających podejrzenie oszustwa należy natychmiast osobiście powiadomić najbliższą jednostkę Policji lub dzwonić na numer 112 z telefonów komórkowych.

Policjanci apelują do mieszkańców powiatu nyskiego o ostrożność. Zadbajcie o bezpieczeństwo naszych seniorów. Rozmawiajcie z rodzicami i dziadkami o czyhających na nich zagrożeniach ze strony oszustów i o możliwych technikach z których korzystają. Niech w każdej dziwnej bądź niespotykanej sytuacji kontaktują się bezpośrednio ze swoimi bliskimi, dziećmi czy wnukami. Warto również zadbać, by osoby starsze nie trzymały dużej gotówki w domach. To może ułatwić oszustom ich przestępczy proceder.
reklama

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".