- Autor: Dagmara
- Wyświetleń: 3437
- Dodano: 2019-08-17 / 19:00
- Komentarzy: 3
Moc magii czyli Brzeskie Dni Fantastyki
Wszystkie trzy lokalizacje znajdują się obok siebie, a dzieli je raptem dwuminutowy spacer. Organizatorzy, czyli Stowarzyszenie FaQHis, Brzeskie Centrum Kultury, Muzeum Piastów Śląskich, Miejska Biblioteka Publiczna oraz Studio Circle, przygotowali mnóstwo atrakcji. Warsztaty, prelekcje, koncerty, gry planszowe, komputerowe i terenowe, RPG, spotkania z pisarzami i kino plenerowe - każdy znajdzie coś dla siebie.
Przez cały tydzień poprzedzający finał imprezy będzie okazja, aby ciekawie spędzić czas.
W poniedziałek w Strefie Sportu odbędzie się turniej w grę Hearthstone. We wtorek będziemy mieli okazję pograć w gry planszowe w restauracji 3 Życzenia, a w środę w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Także w środę, w Strefie Sportu, odbędzie się turniej w Tekken 7. W czwartek i piątek, w Bibliotece, odbędą się spotkania z Tomaszem Duszyńskim i Jakubem Ćwiekiem. Piątek zostanie zwieńczony "before party" w pubie Strefa Sportu.
Zobacz także Wypadek z udziałem motyclisty. Dwie osoby trafiły do szpitala. Są utrudnienia
Sobota, najważniejszy dzień imprezy, to festiwal spotkań, prelekcji, warsztatów, paneli dyskusyjnych i wydarzeń rozrywkowych. Warto na konwencie pojawić się już od rana, gdyż przygotowane zostało dużo niepowtarzalnych atrakcji - można będzie wziąć udział w spotkaniach autorskich z najlepszymi
polskimi pisarzami fantastyki, twórcami komiksu (np. nowych przygód Kajka i Kokosza), spotkać gwiazdy YouTube, czy posłuchać prelekcji na ciekawe tematy związane z fantastyką. Na specjalną uwagę zasługuje spotkanie z ekipą pełnometrażowego filmu "Pół Wieku Poezji Później", który osadzony jest w świecie uwielbianego przez Polaków Wiedźmina, a swoją premierę będzie mieć już w tym roku. Dzień zakończy się koncertem zespołu Runika, pokazem filmu Star Trek oraz "after party" w klubie muzycznym Strefa Muzyki. Każdy kto pojawi się na nim w stroju nawiązującym do fantastyki, otrzyma powitalnego drinka.
Uczestnicy przez całą sobotę będą mogli skorzystać ze strefy gastronomicznej (Balkan Burger, grill, Warsztat Piwowarski, Bombonierka), zaprowadzić swoich podopiecznych do strefy dziecięcej, gdzie
odbędą się animacje, przejażdżki kucykami, a także świetne warsztaty z bibuły i konkurs dla
najmłodszych zrealizowany dzięki firmie TYMOS. Poza tym, wszystkie pociechy skorzystają z zabawy na dmuchańcach oraz skosztują pysznej waty cukrowej i popcornu.
Na głównej scenie Grupa Rekonstrukcji Historycznych Wiwern, zrealizuje pokaz fechtunku, poprowadzi warsztaty szyków bojowych wikingów oraz warsztaty tańców dawnych. Na terenie obiektu, będzie prowadzona również na żywo gra terenowa, czyli LARP, a w filii Miejskiej Biblioteki Publicznej na pl. Zamkowym - przez całą sobotę będzie można wziąć udział w sesjach RPG.
Zapraszamy również do Zamku Piastów Śląskich, gdzie za darmo będzie można wypożyczać przeróżne gry planszowe, aby zagrać w nie z rodziną i przyjaciółmi, a także wziąć udział w licznych turniejach. Poza grami bez prądu, na Zamku swoje stanowiska będzie mieć RetroSfera, czyli brzeska ekipa uwielbiająca sprzęty minionej epoki - na konsolach retro zagrać będzie można w takie hity jak Mario czy Tetris. Ponadto, każdy będzie mógł spróbować swoich sił w turnieju w Tetrisa.
Zobacz także Zderzenie trzech samochodów w Suchej Psinie. W akcji dwa śmigłowce LPR. AKTUALIZACJA

reklama
Forum
reklama
Najczęściej czytane
17 sierpnia
Policja prosi o pomoc w indentyfikacji psa i ustaleniu właściciela. Uwaga, drastyczne zdjęcia.18+
27 lipca
Śmierć 4-letniej dziewczynki w Gogolinie. Policja zatrzymała matkę
17 sierpnia
"Siódmy raz na pielgrzymim szlaku". Z Opola ruszyli w stronę Jasnej Góry
12 sierpnia
Za nami zaćmienie Słońca. Pochwalcie się swoimi zdjęciami
17 sierpnia
Granat moździerzowy na placu zabaw przy ulicy Niemodlińskiej. Na miejscu saperzy AKTUALIZACJA
2 sierpnia
Ponad 100 kilometrów za nią. Karolina Szczepaniak płynie przez Bałtyk dla Piotra. Aktualizacja
10 sierpnia
Od dziś więcej miejsc do parkowania w centrum Opola


W dyskusji: 3