• 0
0
 
  • Wyświetleń: 917
  • Dodano: 2019-07-30 / 20:23
  • Komentarzy: 0
  • Artykuł sponsorowany

Potrzebne OC na auto? Porównywarka ubezpieczeń Porówneo pokaże, gdzie kupisz je tanio!

 
 
Potrzebne OC na auto? Porównywarka ubezpieczeń Porówneo pokaże, gdzie kupisz je tanio!
Kupienie OC na auto nie jest niczym trudnym. Wystarczy wybrać się do lokalnego agenta ubezpieczeniowego i zaakceptować ofertę, którą nam przedstawi. Jednak czy będzie ona najtańsza i najbardziej atrakcyjna? Prawdopodobnie nie. Jak w takim razie znaleźć tanie ubezpieczenie na samochód? Z pomocą przychodzi porównywarka ubezpieczeń.


Porównywarki ubezpieczeń stają się w ostatnim czasie coraz bardziej popularne. Nie ma w tym nic dziwnego. Korzystając z takiego narzędzia, kierowcy mogą oszczędzić nawet kilkaset złotych na obowiązkowej polisie OC swojego auta. To świetny sposób na szukanie dodatkowych oszczędności, które można spożytkować np. na weekendowy wyjazd z rodziną.

Czym jest porównywarka ubezpieczeń?

Porównywarka ubezpieczeń to przydatne narzędzie, dzięki któremu kierowca może obliczyć koszt polisy OC swojego auta w kilkunastu towarzystwach ubezpieczeniowych jednocześnie. Wystarczy, że wypełni formularz przez internet, wpisując dane na temat pojazdu, siebie i współwłaściciela, podając m.in. swój staż za kierownicą czy liczbę lat bezszkodowej jazdy.

Następnie porównywarka ubezpieczeń wysyła zapytanie do wszystkich firm ubezpieczeniowych i niemal natychmiast wyświetla ich oferty, posegregowane według ceny - od najniższej do najwyższej. Dzięki temu klient może poznać wszystkie propozycje i zdecydować się na najtańszą opcję, oszczędzając pieniądze.

Nie tylko OC. Co jeszcze można wyszukać w porównywarce ubezpieczeń?

OC, czyli ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, to polisa wymagana i ściśle regulowana przez polskie prawo. Każdy pojazd musi mieć je wykupione, by móc legalnie poruszać się po drogach. Z tego też względu kierowcy zazwyczaj wybierają najtańszą opcję.

Istnieją jednak opcjonalne pakiety dodatkowe dla osób, które wolą się zabezpieczyć przed nieprzewidzianymi zdarzeniami. Te również można wyszukać w porównywarce ubezpieczeń, by wybrać najatrakcyjniejszą ofertę. Mowa o:

AC (autocasco) - dobrowolne ubezpieczenie pojazdów od uszkodzeń i kradzieży. Obejmuje między innymi uszkodzenia powstałe wskutek działania osób trzecich - zarówno na drodze (uczestnictwo w kolizji), jak i w wyniku działania sił przyrody lub wybranych zdarzeń losowych (np. uszkodzenia powstałe w wyniku silnego opadu gradu). Polisa ubezpiecza też od kradzieży. Przed wybraniem oferty warto dokładnie zapoznać się z jej warunkami, gdyż mogą się różnić w zależności od towarzystwa. W takim przypadku porównywarka ubezpieczeń okazuje się nieoceniona.

NNW - ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków kierowcy i pasażerów. Zakłada rekompensatę pieniężną za uszczerbek na zdrowiu lub śmierć osób jadących w pojeździe, który uczestniczył w zdarzeniu drogowym. Przed wybraniem oferty warto sprawdzić, jaka jest maksymalna kwota odszkodowania.

Assistance - dodatkowy pakiet ubezpieczenia, gwarantujący pomoc drogową w przypadku uszkodzenia pojazdu w wypadku, awarii lub innym zdarzeniu drogowym. Może być ograniczone np. do kilku holowań w ciągu roku lub określonej liczby kilometrów. Pomoc zazwyczaj świadczona jest na terenie kraju, choć niektóre towarzystwa oferują assistance np. w całej Europie.

Jak wybrać porównywarkę ubezpieczeń?

W internecie można znaleźć wiele porównywarek ubezpieczeń. Którą wybrać, by mieć pewność, że otrzymamy najniższe możliwe ceny polisy OC? Aby zapewnić sobie odpowiedni komfort i wybrać najlepszą porównywarkę OC, warto zwrócić uwagę na kilka elementów:

Liczba towarzystw ubezpieczeniowych - warto sprawdzić, z iloma towarzystwami ubezpieczeniowymi wybrana porównywarka współpracuje. Im jest ich więcej, tym lepiej, otrzymamy bowiem szerszy przekrój rynku, a co za tym idzie, większe prawdopodobieństwo na znalezienie najtańszej oferty.

Niezależność - przed skorzystaniem z porównywarki należy sprawdzić, czy serwis jest niezależny, czyli nie jest powiązany z towarzystwem ubezpieczeniowym. Tylko w takim przypadku możemy mieć pewność, że oferty są przedstawione w sposób obiektywny i nie są uprzywilejowane.

Kontakt telefoniczny - większości użytkownikom wystarczy wprowadzenie danych do formularza i wybranie najlepszej oferty. W przypadku bardziej zawiłych polis warto jednak zasięgnąć pomocy specjalisty, dlatego dobrze, jeżeli dany serwis oferuje możliwość kontaktu telefonicznego.

Bezpieczeństwo - w trakcie korzystania z porównywarki OC wprowadzany wrażliwe dane o sobie i posiadanym pojeździe. Warto zatem sprawdzić, czy serwis jest odpowiednio zabezpieczony i przesyła informacje poprzez zabezpieczone połączenie. Świadczy o tym np. zielona kłódka, wyświetlana w pasku adresowym przeglądarki.

Wygodny sposób zakupu lub tylko porównania OC


Skorzystanie z porównywarki ubezpieczeń to prosty sposób na jednoczesne sprawdzenie ofert wielu towarzystw ubezpieczeniowych. Z poziomu serwisu możemy wygodnie przejść do zakupu polisy online, by podpisać umowę i dokonać wszelkich wymaganych formalności.

Warto jednak pamiętać, że wprowadzenie danych do porównywarki OC nie obliguje nas do zakupu. Serwis możemy potraktować jako okazję do sprawdzenia cen polis odpowiedzialności cywilnej i rozeznania na rynku ubezpieczeń.

Artykuł sponsorowany

reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".