• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2834
  • Dodano: 2019-10-16 / 09:23
  • Komentarzy: 5

Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu wyremontuje dwa kolejne oddziały

 
 
Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu wyremontuje dwa kolejne oddziały

(Fot. Aga_Ko)

Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu zmodernizuje dwa kolejne oddziały. Zmiany mają pozytywnie wpłynąć na ochronę środowiska. Pojawi się też nowy sprzęt medyczny.


Trzy inwestycje, które są realizowane równocześnie w szpitalu są dużym wyzwaniem logistycznym. Dyrektor placówki zapewnia jednak, że dołoży starań, by prace były mało uciążliwe dla pacjentów.

- Rozpoczynamy kolejne dwie inwestycje, których łączna wartość to prawie 6.5 mln złotych. To generalny remont całego oddziału wraz z wymianą sprzętu medycznego. To ten sam tryb jak remont intensywnej terapii dzieci, czy okulistyki. Ważne jest to, że nie ograniczamy działalności naszego szpitala. Oddziały będą przeniesione w inne miejsca, by zabezpieczyć funkcjonowanie szpitala i bezpieczeństwo pacjentów - mówi Dariusz Madera, dyrektor USK w Opolu.

Dyrektor szpitala podkreśla, że to trudny i uciążliwy remont, oddziały zostaną przeniesione na inne piętra tak, aby pacjenci mogli z nich korzystać. Prawdopodobnie nie ograniczy to liczby planowanych zabiegów.

- Przystępujemy zmobilizowani do realizacji kolejnych zadań. Te dwa kolejne oddziały to wyzwania ale wszelkie problemy, które się pojawiają są rozwiązywane na bieżąco. Zakresy robót są inne, nie ma tu prac ciężkich - mówi dyrektor firmy Polbau sp. z o. o.

Liczba pacjentów leczonych na Oddziale Chirurgii Urazowo Ortopedycznej wyniosła 1249 osób w 2019 roku, a w roku 2018 - 1787. Na oddziale jest 47 łóżek, w tym 8 na pododdziale rehabilitacji ruchowej.

Planowane prace obejmują połowę oddziału (prawą strony i pomieszczenia administracji): modernizację sieci elektrycznej, oświetleniowej, wodno-sanitarnej oraz centralnego ogrzewania. W salach chorych utworzone zostaną węzły sanitarne i wymieniona wewnętrzna stolarka drzwiowa. Te prace będą miały również duży wpływ na termooszczędność oraz przyczynią się do ochrony środowiska. Wyremontowany zostanie także hol oddziału z mieszczącymi się w jego obrębie gabinetami lekarskimi, sekretariatem, dyżurkami Pielęgniarki Oddziałowej i Ordynatora.

Dzięki realizacji tego projektu zyskają przede wszystkim pacjenci, bo poprawią się warunki pobytu na oddziałach. Nowo zakupiony nowoczesny sprzęt pozwoli na szybszą diagnostykę, skrócenie czasu leczenia i szybką rekonwalescencję po zabiegach. Poprawi się komfort nie tylko pacjentów, ale i pracy personelu.
Przetarg na wykonanie tej inwestycji wygrał Zakład Techniczno-Budowlany Polbau sp. z o.o. (ta sama firma, która przebudowuje szpitalny SOR). Koszt remontu to 2,8 mln zł. Prace zakończą się na wiosnę 2020 roku.


reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2019-10-16 12:03:14 [77.255.81.*] id:1583442  
Rex: Napisał postów [4445], status [VIP] Reputacja
100milarów złotych rocznie z pieniędzy Suwerena spokojnie pozwala na takie modernizację remonty budowy nowych szpitali zakupy sprzętu Jeszcze jakby stworzyć system ochrony pieniędzy Suwerena które wydawane są na kształcenie lekarzy którzy później jadą sobie pracować do Niemca czy Holendra. Dla mnie sprawa jest prosta albo pełnopłatne studia medyczne (jak np. w USA) albo min 10lat pracy dla Polski i Polaków na początek za średnią krajową. Czekam aż PiS zrobi z tym porządek w końcu to Suweren płaci za studia np. medyczne, ale też inne dzienne.

Nick:
Treść:
Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
2019-10-16 19:55:27 [31.60.71.*] id:1583490  
annmarie: Napisał postów [712], status [rozpisany/na] Reputacja
A dlaczego tylko lekarzy? Inżynierowie nie emigrują? I czemu aż za średnią krajową? A wprowadzić obozy pracy przymusowej na rzecz Suwerena, za michę ryżu. Co Wy na to?
2019-10-17 09:35:03 [77.255.81.*] id:1583521  
Rex: Napisał postów [4445], status [VIP] Reputacja
Oczywiście dla wszystkich absolwentów potrzebnych Polsce i Polakom kierunków. Lekarze są najbardziej potrzebnie socjologowie politologowie psychologowie fillologowie najmniej Za średnią krajową na początek dla lekarza pracować to wstyd? choć żaden lekarza nigdy tak mało w Polsce nie zarabiał (za średnią krajowa) gdyby dodać do tego ile Suweren zapłacił mu za studnia wychodzi kosmos wychodzą zarobki jak w Niemczech ale tego ci absolwenci studiów medycznych (i innych studiów dziennych tj. np. inżynierskich informatycznych itp. ) nie liczą Czas na zmiany!!! A i jeszcze jedno ile Polaków kosztują studnia np. Ukraińców Rosjan studentów z Bliskiego Wschodu itp.chciałbym się tego dowiedzieć.
2019-10-16 18:44:46 [31.60.71.*] id:1583480  
annmarie: Napisał postów [712], status [rozpisany/na] Reputacja
Z tekstu nie wynika w zasadzie nic poza zdjęciem. Kto to pisał?

Nick:
Treść:
2019-10-16 13:59:36 [213.241.56.*] id:1583449  
Rymbaba: Napisał postów [24], status [nowy] Reputacja
Niechlujny i przez to kompletnie nieczytelny tekst... W końcu jakie oddziały będą remontowane???

Nick:
Treść: