• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 19686
  • Dodano: 2019-07-18 / 10:13
  • Komentarzy: 6

Nie żyje Marek Tukiendorf, Rektor Politechniki Opolskiej, miał 55 lat

 
 
Nie żyje Marek Tukiendorf, Rektor Politechniki Opolskiej, miał 55 lat

(Fot. Archiwum)

Bardzo przykre wiadomości doszły dziś z Politechniki Opolskiej. Rektor uczelni, profesor Marek Tukiendorf zmarł w nocy ze środy na czwartek.


- Z wielkim żalem przekazujemy Państwu smutną wiadomość, że dzisiaj w nocy w wieku 55 lat zmarł prof. Marek Tukiendorf, Rektor Politechniki Opolskiej - poinformowali dziś pracownicy politechniki Opolskiej.

Prof. Marek Tukiendorf w 2012 roku objął stanowiska rektora Politechniki Opolskiej, a 4 lata później został wybrany na kolejne 4 lata kadencji. W swojej naukowej karierze specjalizował się w inżynierii i aparaturze chemicznej, był też profesorem nauk rolniczych. Koordynował powstanie Centrum Współpracy Polska-Chiny - Instytut Konfucjusza w Opolu.

Profesor Tukiendorf był wiceprzewodniczącym Konferencji Rektorów Polskich Uczelni Technicznych (KRPUT) oraz pełnił rolę Przewodniczącego Komisji Stałej ds. Współpracy Międzynarodowej w Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP).
reklama

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".