• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 6061
  • Dodano: 2020-06-08 / 18:40
  • Komentarzy: 0

  Koronawirus: 599 zakażeń w poniedziałek, w tym 9 w regionie opolskim

  Koronawirus: 599 zakażeń w poniedziałek, w tym 9 w regionie opolskim

  (Fot. Fb/Ministerstwo Zdrowia)

  W poniedziałek 8 czerwca Ministerstwo Zdrowia poinformowało w sumie o 599 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. To najwyższy dotąd wynik dobowy od początku pandemii w Polsce.


  Resort zdrowia w popołudniowym raporcie poinformował o 380 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (175), łódzkiego (77), mazowieckiego (74), małopolskiego (29), dolnośląskiego (10), wielkopolskiego (6), podlaskiego (5), podkarpackiego (2), kujawsko-pomorskiego (1), opolskiego (1) oraz o śmierci 5 osób w wieku od 62 do 82 lat.

  To trzeci dzień z rzędu, kiedy liczba zachorowań utrzymuje się powyżej 500 przypadków na dobę. Tym samym liczba osób zakażonych koronawirusem od początku trwania pandemii w Polsce wzrosła do 27 160, zmarło 1166 osób. Najwięcej zakażeń do dnia dzisiejszego (9790) - potwierdzono na Śląsku. Najmniej przypadków (126) odnotowano do tej pory w województwie lubuskim.

  - Informujemy o jednym, nowym przypadku zakażenia koronawirusem w regionie. Wirus potwierdzono u kobiety w wieku średnim z powiatu namysłowskiego. Kobieta jest w dobrym stanie, zakaziła się lokalnie. Potwierdzamy także kolejny przypadek osoby, która pokonała Covid-19. To kobieta w sile wieku z pow. namysłowskiego, która przebywała w izolacji domowej - poinformowała Martyna Kolemba-Gaschka, rzecznik prasowy wojewody opolskiego.

  Od początku pandemii na Opolszczyźnie odnotowano w sumie 737 przypadków zachorowań na COVID-19. Do tej pory zmarło 49 osób.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".