• 0
0
  • Autor: adnaw22
  • Wyświetleń: 2104
  • Dodano: 2019-07-07 / 15:56
  • Komentarzy: 3

Wakacje w Sosnowcu? Tylko z paszportem

 
 
Wakacje w Sosnowcu? Tylko z paszportem

(Fot. sosnowiec.pl)

"Jedziesz do Sosnowca? Nie zapomnij paszportu" - ten kawał z brodą powtarzany jest w całej Polsce nawet przez tych, którzy nie znają lokalnej historii. Miasto, które dorobiło się odrębnej kategorii dowcipów, postanowiło przekuć złą sławę w dobrą monetę. W związku z tym tamtejsze władze zdecydowały o wprowadzeniu...paszportów. Wszystko to w ramach kampanii "Sosnowiec All Inclusive".

Mówi się, że Ślązacy niechęć do Sosnowca wyssali z mlekiem matki, a sam konflikt można porównać do nieśmiertelnej waśni pomiędzy Kargulem i Pawlakiem. W rzeczywistości sprawa nie jest taka prosta, a jej początków należy szukać zarówno w historii, jak i geografii. Pomóc w tym może na pozór niewinna rzeka Przemsza, która ten niekończący się spór śledzi od setek lat. Dlatego też dotychczas Sosnowiczanie temat powiązania paszportów i ich miasta traktowali bardzo poważnie.

Obecne władze postanowiły jednak zmienić nieco strategię promocyjną i wykorzystali hasło "nieważne jak mówią, byleby mówili". Dlatego też to, z czego do tej pory wyśmiewany był Sosnowiec, od dzisiaj ma stanowić jego chlubę. Prezydent miasta - Arkadiusz Chęciński - z uśmiechem komentuje kampanię: "Ponieważ wiemy, że wiele osób spoza Sosnowca ma obawy, czy może do niego wjechać nie posiadając paszportu. Wychodzimy tym osobom naprzeciw i wydamy im paszporty ze specjalnym naszym atestem od ręki".

Natomiast Michał Mercik z Urzędu Miasta wyjaśnia na czym polega "Sosnowiec All Inclusive": "Sporządzamy specjalne paszporty, które będziemy wręczać wszystkim potencjalnym turystom. Tutaj, w tym znaczeniu określamy wszystkich tych, którzy są spoza Sosnowca, a którzy chcieliby spędzić tu wakacyjny weekend lub zostać dłużej. Żartobliwie piszemy na paszporcie, że dokument uprawnia do pozostania na terenie miasta do 30 dni od przekroczenia granicy".

Akcja wręczania paszportów, czyli w rzeczywistości folderów informacyjnych, w których zostały przedstawione najciekawsze miejsca w mieście, skierowana jest dla tych, którzy nie mieli jeszcze okazji poznać Sosnowca. Jednak w kampanii mogą wziąć udział także mieszkańcy, na których czeka konkurs fotograficzny. Jego zwycięzca otrzyma 5 tysięcy złotych. Warunkiem udziału jest przesłanie zdjęcia z wakacyjnego wyjazdu, na którym promowany jest Sosnowiec.
reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2019-07-07 21:01:06 [78.11.110.*] id:1578067  
Stefan: Napisał postów [26825], status [VIP] Reputacja
No to jedziemy do Mamy Madzi :D

Nick:
Treść:
2019-07-07 18:03:59 [31.60.82.*] id:1578057  
Goodway: Napisał postów [38887], status [VIP] Reputacja
Yyyy no ale to woj. OPOLSKIE

Nick:
Treść:
Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
2019-07-07 18:53:40 [83.29.253.*] id:1578059  
dzony: Napisał postów [5576], status [VIP] Reputacja
gynał! ale ci powiem jedno, że po Mieszku I do dzisiaj rządzą tym klepiskiem same idioty polityczne!