• 0
0
 
  • Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1854
  • Dodano: 2019-06-30 / 12:30
  • Komentarzy: 1

Ćwiczenia pod kryptonimem ,,Poszukiwania''

 
 
Ćwiczenia pod kryptonimem ,,Poszukiwania''

(KMP Opole)

Policjanci z komendy miejskiej, Opolska Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza i ratownicy medyczni doskonalili swoje umiejętności podczas ćwiczeń poszukiwawczych. Założeniem było odnalezienie zaginionego na poligonie w Winowie 5-latka i udzielenie mu niezbędnej pomocy. Wszystko po to, by doskonalić umiejętność współpracy z podmiotami biorącymi udział w prawdziwych poszukiwaniach.

Z założenia wynikało, że kobieta zgłosiła zaginięcie dziecka na terenie wojskowego poligonu w Winowie. Matka spacerowała z synem, kiedy ten niepostrzeżenie oddalił się. Przestraszona kobieta po kilkunastu minutach poszukiwań nie odnalazła 5-latka, dlatego zaalarmowała policję. Teren wojskowego poligonu może być bowiem dla dziecka śmiertelnie niebezpieczny.

Zaalarmowani funkcjonariusze komendy miejskiej natychmiast ruszyli we wskazane miejsce i rozpoczęli poszukiwania. W działania została również zaangażowana Opolska Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza pod dowództwem Leszka Koisa. Policjanci i ratownicy przez kilka godzin przeszukiwali kilkadziesiąt hektarów poligonu. Po kilku godzinach mundurowi odnaleźli w wojskowym bunkrze przerażonego 5-latka. Chłopiec karetką pogotowia został przewieziony do najbliższego szpitala.

Dzięki takim ćwiczeniom policjanci utrwalają algorytmy postępowania i niezbędną wiedzę w przypadku zaginięcia osoby. Służby mundurowe mogą koordynować swoje działania z grupą specjalizującą się w poszukiwaniu osób i doskonalić umiejętności niezbędne w szybkim i skutecznym działaniu.
reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

Najczęściej czytane

Powiązane materiały

Polub nas!

Chmura tagów

Ogłoszenia