• 0
0
 
  • Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 1942
  • Dodano: 2019-06-27 / 20:30
  • Komentarzy: 0

Początek wakacji w Jakubowicach- Silesia Equestrian

 
 
Początek wakacji w Jakubowicach- Silesia Equestrian
Zbliża się huczne rozpoczęcie wakacyjnego sezonu w Jakubowicach koło Namysłowa, podczas międzynarodowych zawodów w skokach przez przeszkody, Silesia Equestrian.


Od 3 do 14 lipca najlepsi zawodnicy z Polski oraz zagranicy będą walczyć o wysokie premie finansowe, punkty do światowego Rankingu Longines oraz gorący aplauz publiczności. W tym roku Silesia Equestrian świętuje swoje piąte urodziny na które przygotowano mnóstwo jubileuszowych atrakcji.

W sportowym programie prym wiodą niedzielne konkursy Grand Prix (7 oraz 14 lipca), w których wysokość przeszkód sięgnie nawet 160cm. Dodatkowo organizatorzy przygotowali widowiskowe konkursy specjalne: Show & Business z udziałem gwiazd (12 lipca), konkurs szybkości z głośną muzyką i pędzącymi do przeszkód końmi, odbywający się pod urodzinowym #silesiaCELEBRATE , oraz Potęgi Skoku, Sześciu Barier (sobota 13 lipca).

Sześć Barier, które odbędzie się w sobotę 13 lipca, ok. godziny 18:00, to konkurs, wymagający od koni wyjątkowej skoczności, zręczności i zaufania do zawodnika. Udział mogą w nim wziąć tylko doświadczeni jeźdźcy, wyróżniający się doskonałym wyczuciem tempa i odległości do przeszkody, a także nieprzeciętną odwagą. Ostatnia przeszkoda może sięgnąć nawet 2 metrów! Podczas Silesia Equestrian 2019 konkurs będzie rozegrany po raz drugi, wspierany przez partnera GO Tesla.

W sobotę 6 lipca, na arenie w Jakubowicach, pojawi się zaklinacz koni, Paweł Jachymek, który przygotował niezwykłe widowisko z udziałem jego konia o imieniu Wicher. Ich pokaz to przykład niesamowitej więzi oraz zaufania między koniem a jeźdźcem.

W niedzielę, 7 lipca, zapraszamy na akcję "Przyjaciel od zaraz". Ośrodek KJ Osadkowski wraz z fundacją Oleśnickie Bidy, przygotował wystawę psów wielorasowych do adopcji, która odbędzie się tuż przed Grand Prix. Gorąco zachęcamy do udziału, być może czworonożny przyjaciel czeka na Państwa właśnie tam.
Piąte urodziny Silesia Equestrian to wyjątkowa okazja do zanurzenia się w greckiej kulturze. W dniach 6-7 lipca odbędzie się festiwal kuchni greckiej z dodatkowymi atrakcjami w prawdziwym śródziemnomorskim klimacie, którego zwieńczeniem będzie występ artystyczny grupy Orfeusz Nikos Rusketos - największego w Polsce zespołu greckiego, który wykonuje muzykę w 100% "na żywo".

Drugi weekend (13-14.07) przeniesie odwiedzających do odległej i egzotycznej Hawany. Odbędzie się pokaz filmów kubańskich, a około godziny 16:00, po konkursie Grand Prix, odbędzie się koncert. Jose Torres&Havana Dreams. Bilety do nabycia jakubus@jakubus.pl.

Tradycyjnie, na odwiedzających czeka odpoczynek w strefie przy plaży, przejażdżki bryczką oraz na kucykach, strefa Activ Kids pełna gier z nagrodami w ramach zabawy Stajenne Wybryki, oraz smaczne jedzenie w Restauracji Jakubus.

Od lat Silesia Equestrian w Jakubowicach koło Namysłowa, jest obowiązkowym punktem na wakacyjnej mapie nie tylko wśród fanów jeździectwa. Jubileuszowa, 5 edycja, to okazja nie tylko do świętowania, ale przede wszystkim do udanego odpoczynku w świetnej atmosferze z niezwykle prestiżowym sportem w tle.

Patronat 24opole
reklama

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".