• 0
0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2230
  • Dodano: 2019-06-26 / 13:29
  • Komentarzy: 0

10 Brygada Logistyczna obchodzi jubileusz 20-lecia

 
 
10 Brygada Logistyczna obchodzi jubileusz 20-lecia

(Fot. Dżacheć)

Opolska 10 Brygada Logistyczna obchodzi 20-lecie powstania. Z tej okazji na terenie jednostki zorganizowano dziś uroczystą zbiórkę żołnierzy i pracowników resortu obrony narodowej.


Podczas uroczystości wręczono liczne podziękowania, medale resortowe, odznaczenia i wyróżnienia. Odsłonięta została również tablica pamiątkowa poświęcona I zmianie Narodowego Elementu Wsparcia misji KFOR w 1999 roku. W jej odsłonięciu uczestniczyli żołnierze, którzy 20 lat temu realizowali tamto zadanie.

- W tym roku minęło 20 lat od uformowania naszej jednostki. W tym czasie 10 Brygada Logistyczna uczestniczyła w wielu przedsięwzięciach. Jubileusz obchodzony jest jednocześnie z rocznicą przystąpienia Polski do NATO. Już 4 miesiące od powstania jednostki wykonaliśmy pierwsze zadanie. Dziś mamy przyjemność gościć żołnierzy, którzy realizowali tamte zadania. W misjach do tej pory uczestniczyło tysiące żołnierzy. Nie były to tylko misje wojskowe ale również akcje humanitarne. Ważne zadania mające bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo w kraju wykonywaliśmy również tutaj na miejscu. Jestem przekonany że w ciągu 30 lat naszej działalności zdobyliśmy uznanie naszych przełożonych. Gratuluję wszystkim wyróżnionym i wszystkim życzę sukcesów oraz wszelkiej pomyślności - mówił dowódca brygady pułkownik Szymon Lepiarz.

Podczas uroczystości odbył się pokaz dynamiczny w wykonaniu żołnierzy 4 Pułku Przeciwlotniczego oraz żołnierzy Wojsk Specjalnych. Oprawę muzyczną zabezpieczała Orkiestra Reprezentacyjna Wojsk Lądowych z Wrocławia. Zbiórka zakończyła się defiladą pododdziałów 10 Opolskiej Brygady Logistycznej.


reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".