• 0
0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1631
  • Dodano: 2019-06-26 / 09:20
  • Komentarzy: 2

Uniwersytet Opolski doczekał się utworzenia wydziału lekarskiego

 
 
Uniwersytet Opolski doczekał się utworzenia wydziału lekarskiego

(Fot. Dżacheć)

Przed studentami trzecia już rekrutacja na kierunek lekarski. Po dwóch latach istnienia kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Opolskim, doczekaliśmy się utworzenia wydziału lekarskiego.


Senat Uniwersytetu Opolskiego jednomyślnie podjął we wtorek 25 czerwca uchwałę o powołaniu wydziału lekarskiego. Dotychczas wydział, który działał w strukturze przyrodniczo-technicznej zamieni się w wydział lekarski.

- Mamy za sobą 3 lata doświadczeń, stąd obecność ministra Ociepy, który sam lobbował i wydeptywał ścieżki od Opola do Warszawy, by to powstało. Stawiamy kolejny krok na drodze zbudowania silnego ośrodka akademickiego z silnym wydziałem lekarskim - mówi rektor Marek Masnyk.

- To historyczna uchwała w strukturach Uniwersytetu Opolskiego. Dla naszego regionu to jest bardzo dobra wiadomość i dobra wiadomość dla Polski. Rozwój uczelni w kierunku utworzenia wydziału lekarskiego i transformacji, jaką przechodzi szpital kliniczny przy ulicy Witosa to wszystko kroki w kierunku silniejszego Opola jako miasta akademickiego i silniejszego regionu. Przed nami poważne wyzwania rozwojowe, musimy robić wszystko by wzmacniać akademickość Opola - podkreślał minister Marcin Ociepa.

Ociepa podkreślał, że ten krok może pozytywnie wpłynąć na decyzję o pozostaniu w mieście, lub przyjeździe do Opola na studia. Utworzenie wydziału wpisuje się także w plany połączenia Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej z Uniwersytetem Opolskim, władze uczelni nie mają jednak jeszcze rozporządzenia w tej sprawie.

- Minister Gowin nie podjął jeszcze decyzji. Kwestia konsolidacji tych uczelni jest ważnym elementem wzmacniania Uniwersytetu i w ogóle medycyny w Opolu. Uniwersytet musi tworzyć kierunki około-medyczne i będzie je tworzył. Lepiej podjąć decyzję później, ale dobrą, niż szybciej złą decyzję. Mówimy bowiem o studentach - tłumaczy Marcin Ociepa.

Nie wiemy jeszcze oficjalnie, kto zostanie dziekanem nowego wydziału.

reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2019-06-26 18:03:14 [83.29.220.*] id:1577441  
dzony: Napisał postów [5517], status [VIP] Reputacja
a na Opolskiej Malice brak lekarzy za 2200 brutto więc ociepa bujaj się jak i reszta w temacie.

Nick:
Treść:
Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
2019-06-26 18:09:57 [83.29.220.*] id:1577442  
dzony: Napisał postów [5517], status [VIP] Reputacja
sorry Malince. a propo P. Masnyka to przecież typowy Historyk więc co ma do medycyny! oj zgraja ty polityczna na stanowiskach przypadkowych i po znajomościach! tak, ociepa!