• 0
0
  • Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 2287
  • Dodano: 2019-06-25 / 20:10
  • Komentarzy: 1

Policja: Apelujemy o rozwagę i ostrożność na drogach

 
 
Policja: Apelujemy o rozwagę i ostrożność na drogach

(KWP Opole)

Dobre warunku atmosferyczne mogą dawać złudne wrażenie bezpieczeństwa na drodze. Niestety, podczas takiej pogody często kierowcy jadą z wyższą prędkość i niejednokrotnie tracąc przy tym czujność. Policjanci apelują o rozwagę i poszanowanie przepisów obowiązujących na drogach. Tak by w trakcie tych wakacji doszło do jak najmniejszej ilości przykrych zdarzeń.

Do niebezpiecznego zdarzenia drogowego doszło tuż przed godziną 7:00 na drodze krajowej nr 39. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów 50-letni kierowca seata, w rejonie skrzyżowania, wyprzedzał jadącego przed nim volkswagena i zderzył się ze skręcającym w lewo fiatem. W wyniku zderzenia obrażeń doznał kierowca fiata. Policjanci ustalają szczegóły i wszelkie okoliczności tego zdarzenia.

Policja apeluje o rozwagę i szczególna ostrożność podczas codziennej drogi do pracy, ale i dalszej podróży na wczasy. Warunki atmosferyczne są dobre, a to często skłania kierowców do rozwijania większej prędkości. Niestety statystyki mówią, że zdecydowana większość wypadków podczas wakacji w 2018 roku miała miejsce w ciągu dnia - przy naturalnym świetle i kiedy nawierzchnia była sucha. Nie śpieszmy się, bo za kierownicą wystarczy chwila naszej nieuwagi, a możemy to przepłacić zdrowie lub nawet życiem swoim i innych.

Pamiętajmy o zasadzie ograniczonego zaufania, rozwadze i ostrożności. Stosujmy się do ograniczeń prędkości i szanujmy prawo drogowe. Wówczas wakacje 2019 na drodze staną się bezpieczniejsze, a nasza mapa wypadków śmiertelnych nie będzie się tak szybko zapełniała.

reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2019-06-25 22:16:31 [83.230.46.*] id:1577404  
KK 35947: Napisał postów [1684], status [Szycha] Reputacja
Pięć dych na karku, stówa na szafie, gówno we łbie...

Nick:
Treść: