• 0
0
 
  • Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 2060
  • Dodano: 2019-06-24 / 17:18
  • Komentarzy: 2

mł. asp. Rafał Gruszka i Korina zajeli 1 miejsce w Mistrzostwach Tresury Psów Specjalnych

 
 
mł. asp. Rafał Gruszka i Korina zajeli 1 miejsce w Mistrzostwach Tresury Psów Specjalnych

(KPP Strzelce Opolskie)

Przewodnik psa - mł. asp. Rafał Gruszka z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich oraz jego czworonożny przyjaciel Korina zajęli I miejsce w Mistrzostwach Tresury Psów Specjalnych. W rywalizacji psów do wykrywania narkotyków nasza para nie miała sobie równych. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

W ubiegłym tygodniu, na terenie strzelnicy Farska Kolonia odbyły się Mistrzostwa Tresury Psów Specjalnych o Puchar Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Opolu. Organizatorem tegorocznych mistrzostw był Zakład Karny nr 2 w Strzelcach Opolskich. W zmaganiach uczestniczyło 11 przewodników wraz z psami służbowymi. Mogli się oni sprawdzić w trzech konkurencjach: ogólne posłuszeństwo psa, przeszukanie samochodu, przeszukanie bagażu.

Obok ekip na co dzień pełniących służbę w jednostkach okręgu opolskiego, swoje umiejętności w pracy z psem zaprezentowali również funkcjonariusze Służby Więziennej okręgu wrocławskiego oraz funkcjonariusze Policji i Służby Celnej.

W tegorocznej rywalizacji bezkonkurencyjny okazał się owczarek "Korina" na co dzień służący w Komendzie Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich. Drugie miejsce przypadło psu "Hura" z Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu. Na medal spisał się również pies "Nambo" z Zakładu Karnego w Sierakowie Śląskim, który zajął trzecie miejsce. Rywalizacja przewodników psów specjalnych była bardzo cenną okazją do wymiany doświadczeń.

Wszyscy uczestnicy otrzymali z rąk Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Opolu płk. Leszka Czereby oraz Dyrektora Zakładu Karnego nr 2 w Strzelcach Opolskich ppłk. Jacka Bieszczada pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Najlepszym przewodnikom wręczono również okolicznościowe puchary oraz nagrody rzeczowe.

reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2019-06-24 20:50:24 [188.146.166.*] id:1577350  
neon: Napisał postów [2169], status [Szycha] Reputacja
Czy tresura zwierząt w cyrku jest inna niż w policji? To pytanie do TOZ.

Nick:
Treść:
Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
2019-06-25 08:10:18 [217.173.195.*] id:1577362  
wojtasoks: Napisał postów [4317], status [VIP] Reputacja
Jest bardzo wiele różnic. Myślę, że w cyrkach najmniejszym problemem jest tresura psów bo są to zwierzęta udomowione, myślę, że bardziej chodzi o tresurę zwierząt które nie są udomowione. Poza tym cel tresury też ma znaczenie no i fakt, ze taki tresowany pies policyjny ma jednego opiekuna, partnera, nie żyje w klatce.