• 0
0
  • Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 2238
  • Dodano: 2019-06-22 / 19:50
  • Komentarzy: 0

Szkolenie balistyczne opolskich kontrterrorystów

 
 
Szkolenie balistyczne opolskich kontrterrorystów

(Fot.opolska.policja.gov.pl )

Jak zachowuje się samochód pod ostrzałem czy jak wykorzystać pojazd do ochrony przed pociskami - to tylko niektóre z zagadnień szkolenia balistycznego opolskich kontrterrorystów.

Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji w Opolu powstał na początku kwietnia 2019 roku. To efekt wydzielenia osobnego pionu w Polskiej Policji - kontrterrorystów. Jednak opolscy komandosi mają już ponad 25 lat doświadczenia. Do zadań kontrterrorystów należy zwalczanie najcięższych kategorii przestępstw oraz aktów terroryzmu. Policjanci uczestniczą w działaniach realizacyjnych, minersko-pirotechnicznych, ratowniczych oraz w sytuacjach wymagających użycia taktyki specjalnej lub specjalistycznego sprzętu. Mają ku temu odpowiednie przygotowanie oraz wyposażenie.

Policyjni komandosi nieustannie podnoszą swoje kwalifikacje i doskonalą umiejętności. Dzielą się także swoją wiedzą i doświadczeniem z policjantami z innych pionów. Funkcjonariusze z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego w Opolu przeprowadzili na początku czerwca br. nowatorskie szkolenie balistyczne. Na celowniku broni różnych kalibrów znalazły się samochody. Uczestnikami szkolenia byli policjanci z województwa opolskiego. Mogli oni w praktyce zobaczyć, jak zachowuje się pojazd pod ostrzałem oraz jak wykorzystać w takiej sytuacji samochód jako osłonę. W ruch poszły pociski różnych kalibrów i broń różnego rodzaju. Jedyna strata - przygotowane wcześniej wraki samochodów, zdobyte doświadczenie - bezcenne.
reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".