• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2109
  • Dodano: 2019-06-10 / 09:03
  • Komentarzy: 0

  MOSiR zafundował Opolanom niedzielę pełną gier i zabaw z lat 80-tych

  (Fot. Dżacheć)

  W niedzielę o 12:00 rozpoczęła się zabawa zorganizowana m.in. przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Opolu, której celem było przybliżenie uczestnikom zabaw, jakie królowały na szkolnych podwórkach i w domach około 30 lat temu.


  Wszyscy dorośli, którzy wybrali się w niedzielę do Stegu Arena mogli wspomnieć dzieciństwo, a tym samym pokazać najmłodszym często zapomniane już gry i zabawy.

  Przed halą sportową ustawiono stanowiska do gry w klasy, w gumę, w piłkarzyki, kapsle czy zbijaka. Dla osób, które szukały dawnych przekąsek organizatorzy serwowali ryż dmuchany, wafle, oranżadę w proszku czy gumy "turbo". W budynku rozłożono 20 stanowisk, gdzie uruchomione zostały różne gry, bardzo często takie, które pamiętają dzisiejsi 30 i 40-latkowie.

  - Grałam w gumę na każdej przerwie w szkole, często kłóciłyśmy się z koleżankami o składy drużyn. Dziś wydawałoby się, że da się taką gumę po prostu rozłożyć i grać, ale szczerze zapomniałam jak to się robi. Pamiętam, że liczy się do 10, a każdy poziom to wyżej położona guma. Kapsle też pamiętam, a gry komputerowe to już nie moja bajka, nigdy jakoś nie było mi do nich po drodze. Dzieciaki natomiast nie potrafią obsłużyć starej amigi - śmieje się pani Aleksandra.

  Impreza ma również charytatywny akcent. Wśród gier i zabaw pojawił się kiermasz książek, z którego datki wesprą opolską fundację im. Julii Bonk.
  reklama

  Więcej zdjęć

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".