• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1846
  • Dodano: 2019-06-07 / 15:34
  • Komentarzy: 0

Rozpoczął się IV Festiwal Książki w Opolu. Na Placu Wolności powstało miasteczko literackie

 
 
Rozpoczął się IV Festiwal Książki w Opolu. Na Placu Wolności powstało miasteczko literackie

(Fot. Dżacheć)

Rozpoczęła się IV edycja Festiwalu Książki w Opolu, a na niej ponad czterdziestu pisarzy, ponad osiemdziesiąt wystawców, a oprócz tego liczne atrakcje i muzyczne akcenty. Czy Opolanie chętnie sięgają po książki?


Opole już po raz kolejny staje się stolicą polskiej książki! Plac Wolności opanowały budki z wystawcami książek, a spotkać wśród nich można liczne sławne wydawnictwa, jak też kilka mniejszych, serwujących niszową literaturę.

Przez najbliższe kilka dni na Placu Wolności pojawią się sławni pisarze, a oprócz nich wielu muzyków i artystów. W Miasteczku Literackim swoją ofertę wydawniczą przedstawi osiemdziesiąt wydawnictw. Festiwal Książki w Opolu to targi książki, spotkania autorskie, koncerty i po raz pierwszy slam poetycki - czyli Turniej poetów amatorów.

W tym roku oferta wydawnicza jest bardzo bogata, począwszy od literatury dziecięcej, reportaż, kryminały czy literaturę obyczajową. W targach książki bierze udział prawie osiemdziesiąt wydawnictw m.in.: Wydawnictwo Literackie, Nasza Księgarnia, Muza, Agora, Czarna Owca, Fronda, Foksal, Czarne, Media Rodzina, Poznańskie, Publicat, Sonia Draga, SQN i wielu innych.

- Na targach wystawiamy się od samego początku, czyli teraz to już 4 raz. Targi książki to bardzo dobry pomysł, każda forma popularyzacji czytelnictwa jest dobra. Już podczas montażu stanowiska widać było dużo osób, które szukały swoich ulubionych wydawnictw, dopytywały kiedy stanowisko zostanie otwarte. Na stoisku można śmiało wziąć książkę do ręki, uzyskać poradę, podzielić się informacją. Jako wydawnictwa absolutnie nie konkurujemy ze sobą, przede wszystkim u każdego z nas można spotkać innych autorów i różną tematykę książek - opowiada jeden z wystawców.

Targi książki będą odbywały się codziennie od godziny 10:30 do 19:00, zakończą się 9 czerwca.


Patronat 24opole
reklama
.

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".