• 0
0
  • Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 2472
  • Dodano: 2019-06-05 / 15:50
  • Komentarzy: 2

2 promile nie przeszkodziły mu w jeździe, zrobiła to dopiero skrzynka elektryczna

 
 
2 promile nie przeszkodziły mu w jeździe, zrobiła to dopiero skrzynka elektryczna

(Fot. Archiwum)

Policjanci z Byczyny zatrzymali 20-letniego mieszkańca powiatu kluczborskiego. Młody człowiek miał blisko 2 promile, kiedy stracił panowanie nad bmw i uderzył w skrzynię elektryczną. Przypadkowy świadek uniemożliwił mu dalszą jazdę.

1 czerwca, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kluczborku odebrał zgłoszenie, że w pobliżu zalewu Brzuzka, nietrzeźwy kierujący wjechał w skrzynię energetyczną. Na miejscu po chwili byli już policjanci, którzy ustalili, że dalszą jazdę uniemożliwił mu przypadkowy świadek.

Jak się okazało, za kierownicą bmw siedział 20-letni mieszkaniec powiatu kluczborskiego. Badanie alkomatem pokazało, że miał blisko 2 promile. Dyżurny o całym zdarzeniu powiadomił także pogotowie energetyczne. Na szczęście nie doszło do żadnej poważnej awarii i w wyniku tej sytuacji nikt nie ucierpiał. Młody człowiek usłyszał już zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu teraz kara do 2 lat więzienia.

Prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu to skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie. W takim stanie kierowca nie ma pełnej kontroli nad pojazdem i tym co się dzieje na drodze. Uwaga jest rozproszona, a reakcja opóźnione. Nietrzeźwi za kierownicą często też są skłonni do brawury i lekceważą przepisy ruchu drogowego. To może powodować wiele niebezpiecznych sytuacji. Policja apelujemy zatem do kierowców aby pamiętali, że na drodze są odpowiedzialni za siebie i innych użytkowników dróg. Dlatego nie warto ryzykować, a w drogę zawsze ruszać trzeźwym.
reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2019-06-06 08:43:37 [193.105.221.*] id:1576704  
Andyadik: Napisał postów [5], status [nowy] Reputacja
No skrzynka to nie pachołek, driftem nie zgarniesz ;)

Nick:
Treść:
2019-06-05 16:15:45 [5.173.57.*] id:1576669  
autovidol: Napisał postów [659], status [rozpisany/na] Reputacja
Skoro ,,Brzuzka,, to obowiązkowo trzeba dopisać ,,zalef,,. A morze ,,Bżuska,,,?

Nick:
Treść: