• 0
0
  • Wyświetleń: 977
  • Dodano: 2019-06-04 / 12:00
  • Komentarzy: 0
  • Artykuł sponsorowany

Fundusze inwestycyjne - warto?

 
 
Fundusze inwestycyjne - warto?
Czy myślałeś kiedyś o zainwestowaniu swoich oszczędności? Być może, zamiast leżeć bezczynnie w banku, mogłyby pracować na przyszły zysk? Czy inwestycje w fundusze są bezpieczne? Jaka jest skuteczność inwestycji, czy rzeczywiście przynoszą zysk? Czy warto skorzystać z pomocy Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych? Na czym ta pomoc mogłaby ewentualnie polegać? myślałeś kiedyś o zainwestowaniu swoich oszczędności? Być może, zamiast leżeć bezczynnie w banku, mogłyby pracować na przyszły zysk? Czy inwestycje w fundusze są bezpieczne? Jaka jest skuteczność inwestycji, czy rzeczywiście przynoszą zysk? Czy warto skorzystać z pomocy Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych? Na czym ta pomoc mogłaby ewentualnie polegać?

Podstawy - czym jest fundusz inwestycyjny?

Zacznijmy od zupełnych podstaw: czym jest fundusz inwestycyjny? To po prostu nic innego, jak odpowiednio zabezpieczone prawnie opakowanie dla Twojej inwestycji. O bezpieczeństwo funduszu dba mnóstwo poważnych instytucji: bank depozytariusz (najczęściej sprawdzony, o nienagannej reputacji i dysponującymi dużymi aktywami), agent transferowy (pośredniczący w wymianie dokumentów między bankiem a TFI) i w końcu Komisja Nadzoru Finansowego (KNF nadzoruje każdy etap i każdą instytucję biorącą udział w wymianie). Zatem - czy fundusze są bezpieczne? Odpowiedź jest pozytywna, są dodatkowo gwarantowane autorytetem państwa.

Takie inwestycje są skuteczne?

Kolejna sprawa to pytanie o skuteczność. Czy inwestując w fundusze naprawdę zyskam? Czy cała ta aktywność nie skończy się po prostu stratą czasu? Podstawowe zagadnienie w tej kwestii to pytanie o to, gdzie zainwestujesz swoje środki. Dlatego fundusze dzielą się na kategorie ze względu na rodzaj aktywów, poziom ryzyka lub cel inwestycyjny. Nasze środki mogą być inwestowane w obligacje, bony skarbowe, nieruchomości, surowce i wiele innych aktywów. Mogą być inwestowane lokalnie, regionalnie lub globalnie. Wybór jest ogromny, a naszym zadaniem jest znalezienie takiego rodzaju funduszu, który będzie odpowiadał naszym potrzebom na tyle, że pozwoli zrealizować cel inwestycyjny, który sobie założyliśmy.

Nie każdy musi być ekspertem

Nie każdy, kto chce inwestować musi być od razu ekspertem od rynku akcji. Stąd rola organów pośredniczących, jak choćby Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych. Ich rolą jest poznanie Twoich potrzeb, zrozumienie Twojego celu i wsparcie w jego realizacji.

Nie zgubić się w dżungli

Pamiętajmy, że na rynku jest ponad 3000 funduszy i nie każdy będzie odpowiadał naszym planom oraz potrzebom i możliwościom. W tej "dżungli" łatwo się pogubić, stąd warto zwrócić się o pomoc do ludzi, dla których rynki i wiedza o nich to zarówno praca, jak i pasja. Podpowiedzą nie tylko czego unikać, do czego dążyć, jak wprowadzić rozsądną dywersyfikację, ale również wytłumaczą na czym polegają trendy na rynku, co okaże się wartościowe w przyszłym roku, a co za trzy lata. Ta wiedza jest bezcenna i jeśli myślimy o inwestowaniu, grzechem byłoby z niej nie skorzystać.

Sprawdź fundusze inwestycyjne w ofercie Caspar TFI i wybierz idealny dla siebieCaspar TFI i wybierz idealny dla siebie.

Artykuł sponsorowany

reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".