• 0
0
  • Wyświetleń: 1193
  • Dodano: 2019-05-22 / 14:59
  • Komentarzy: 0
  • Artykuł sponsorowany

Wypożyczenie samochodu krok po kroku - poradnik nie tylko dla wynajmujących po raz pierwszy

 
 
Wypożyczenie samochodu krok po kroku - poradnik nie tylko dla wynajmujących po raz pierwszy
Wypożyczanie samochodu to usługa, która cieszy się w Poznaniu oraz w innych większych miastach bardzo dużą popularnością. Z możliwości tej korzystają zarówno firmy, jak i turyści czy osoby odwiedzające rodzinę czy przyjaciół. Klientami wypożyczalni są również ofiary stłuczek i wypadków, które dzięki temu mogą na czas naprawy swojego auta wynająć inne z OC sprawcy. Wypożyczenie samochodu jest bardzo proste, choć do transakcji należy się odpowiednio przygotować.


Gdzie znaleźć wypożyczalnię samochodów?

Wypożyczalnię samochodównajłatwiej znaleźć korzystając z internetu. Atrakcyjną ofertę ma pod tym względem np. carfree.pl. Dzięki temu można sprawdzić i porównać ceny, a także dowiedzieć się, jakie są wymagania w stosunku do klientów. W profesjonalnych wypożyczalniach samochód może wypożyczyć wyłącznie osoba, która ukończyła 21 rok życia i posiada prawo jazdy od przynajmniej 2 lat.

Warto zapoznać się również z umową, zwłaszcza w kwestiach dotyczących kaucji czy opłat dodatkowych. Pod uwagę należy wziąć także ewentualny limit kilometrów czy możliwość wypożyczenia GPS. Więcej na ten temat Jak szybko i tanio wypożyczyć w Poznaniu auto na spontaniczny wyjazd?

Co wpływa na cenę wypożyczenia samochodu?

Na cenę usługi ma wpływ przede wszystkim rodzaj samochodu. Najtańsze są małe, miejskie samochody, natomiast najdroższe prestiżowe limuzyny oraz samochody sportowe. Wysokość opłaty zależy również od wyposażenia samochodu, np. za GPS czy fotelik samochodowy płaci się dodatkowo. Kwestią bardzo ważną jest także limit kilometrów - jego przekroczenie wiąże się z dodatkowymi opłatami.

Co jest potrzebne do wypożyczenia samochodu?

W większości wypożyczalni wymagane jest posiadanie dwóch dokumentów tożsamości, przy czym jednym z nich musi być prawo jazdy. W przypadku, gdy samochodem ma kierować także inna osoba, konieczne jest przedstawienie również jej dokumentów. Niezbędne bywa także okazanie karty kredytowej, na której blokowana jest kaucja. Wypożyczenie samochodu wymaga podpisania umowy, w której muszą być określone wszystkie koszty oraz kwestie odpowiedzialności użytkownika w razie powstania szkody bądź kradzieży pojazdu.

Artykuł sponsorowany

reklama
.

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".