• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2961
  • Dodano: 2019-05-19 / 15:11
  • Komentarzy: 0

W parku na osiedlu Armii Krajowej trwa dzień sportu

 
 
W parku na osiedlu Armii Krajowej trwa dzień sportu

(Fot. Dżacheć)

To już czwarty raz, kiedy miasto w ramach Dni Opola przygotowało dla mieszkańców sportowe wydarzenie. Organizatorzy zadbali o atrakcje dla Opolan w każdym wieku.


Wydział Sportu Urzędu Miasta Opola wraz z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Opolu zorganizował szereg atrakcji dla głodnych ruchu mieszkańców.

Wydarzenie to odbywa się w Parku na Osiedlu Armii Krajowej przy Górce Śmierci i zaplanowane jest na godziny 12:00 do 18:00.

Uczestników czeka wiele atrakcji - nie tylko sportowych. W całym Parku rozstawione zostały różne strefy tematyczne, w których opolskie kluby będą prezentować swoje umiejętności oraz oferty. Dodatkową atrakcją będzie tor przeszkód tzw. WipeOut - Przeszkody które dostarczają mnóstwo zabawy i śmiechu zarówno dla oglądającej publiczności jak i startujących w konkurencjach:

Odbywają się także ciekawe konkurencje jak:

RZEPOLEPY - Zadaniem jest przyklejenie jak napisu WYMIATACZ na specjalnej planszy, zawodnicy umieszczają znaczniki na planszy znajdującej się 4m nad trampoliną z której odbija się zawodnik.

PRZEPRAWA - Zadaniem jest przedostanie się z punktu A do punktu B. Punkty oddalone są od siebie o ok. 8 m. Podczas przeprawy zawodnicy nie mogą dotykać ziemi. Przy wykonywaniu zadania zawodnicy mogą korzystać z opony zawieszonych metr nad ziemią . Gdy podczas pokonywania przeprawy zawodnik dotknie ziemi, musi wrócić na punkt startowy.

KULE WIPEOUT - każdy uczestnik musi przejść 1 pełny raz po 4 kulach.

SKAKANKA GIGANT - dwie osoby kręcą liną na specjalnych podwyższeniach natomiast pozostali muszą przenieść przedmioty w postaci dużych gumowych kwadratów przez linę przeskakując tak aby nie zostali dotknięci.

ROWER 4 OSOBOWE - Zadaniem jest przejechanie wyznaczonej trasy na specjalnie skonstruowanym 4 osobowym rowerze.

KOSZYKARSKA KARUZELA - Zadaniem jest wykonanie jak największej ilości celnych rzutów do ruchomych koszy które się obracają.

Wśród innych atrakcji przygotowano strefę rekreacyjną, lekkoatletyczną, fitness, ruch drogowy, motorowa, sztuk walki, meczowa, strefa seniora i gastro.

Udział w imprezie i korzystanie z atrakcji jest nieodpłatne.reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".