• 0
0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 4466
  • Dodano: 2019-05-10 / 12:28
  • Komentarzy: 1

Prowadził autokar na trasie Lwów-Wrocław bez przerwy. Posługiwał się jednocześnie dwoma "czasówkami"

 
 
Prowadził autokar na trasie Lwów-Wrocław bez przerwy. Posługiwał się jednocześnie dwoma "czasówkami"

(Fot. WITD)

Podczas kontroli drogowej wyszło na jaw, że kierowca autobusu na trasie Lwów - Wrocław prowadził nieustannie autokar samodzielnie. Nie miał zmiennika, mimo że wskazane było to w dokumentacji.


Ukraiński kierowca, symulując jazdę w załodze, wiózł pasażerów na linii regularnej pomimo, że skończył mu się już dopuszczalny czas jazdy. Taką nieprawidłowość ujawnili inspektorzy z kędzierzyńsko - kozielskiego Oddziału Wydziału Inspekcji WITD w Opolu, którzy 8 maja br. pełnili służbę w miejscowości Sucha.

Inspektorzy zatrzymali do kontroli ukraiński autokar wykonujący międzynarodowy transport drogowy osób na linii regularnej Lwów - Wrocław . Kontrola tachografu zainstalowanego w kontrolowanym pojeździe wykazała, że ukraiński kierowca posługiwał się jednocześnie dwoma wykresówkami (jedna wypisana na siebie, druga na inną osobę). Pracownik, obywatel Ukrainy symulował prowadzenie autobusu w załodze dwóch kierowców, w celu zafałszowania swojego czasu jazdy tak aby bez skrócenia odpoczynku mógł dojechać z pasażerami do Wrocławia.

Kierującego ukarano mandatem karnym w kwocie 2 000 zł, a wobec przewoźnika wszczęte został postępowanie administracyjne zagrożone karą 3 000 zł. W dalszą podróż pasażerowie pojechali już z innym, podstawionym przez przewoźnika, kierowcą.
reklama
.

Więcej zdjęć

24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2019-05-10 19:36:46 [178.43.50.*] id:1575026  
scania144: Napisał postów [15], status [nowy] Reputacja
fajna fura to też bym ciągle jechał hehehe

Nick:
Treść: