• 0
0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1752
  • Dodano: 2019-04-26 / 15:32
  • Komentarzy: 1

Kurator Oświaty uspokaja: Dwie szkoły bez klasyfikacji, ale do matury i tak przystąpią wszyscy

 
 
Kurator Oświaty uspokaja: Dwie szkoły bez klasyfikacji, ale do matury i tak przystąpią wszyscy

(Fot. Archiwum)

Opolski kurator oświaty poinformował dziś, że rady pedagogiczne rozpoczęły się we wszystkich miastach, oprócz Kluczborka, gdzie do klasyfikacji nie doszło jeszcze w 2 szkołach (był to stan na godzinę 12:00).


Sklasyfikowani nie zostali uczniowie z Zespołu Szkół Licealno-Technicznych i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych numer 2 w Kluczborku. - Oceny w tych placówkach mają zostać wystawione w poniedziałek - przekazał opolski kurator oświaty, Michał Siek.

Warto podkreślić, że prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę, która rozszerza uprawnienia dyrektora szkoły. Ma ona zagwarantować klasyfikację wszystkim maturzystom, nawet gdy nie zbierze się rada pedagogiczna.

W uzasadnieniu ustawy napisano, że "uzupełnienie dotychczasowych regulacji przez wskazanie, że w przypadku, gdy nauczyciel, wychowawca oddziału, osoba prowadząca praktyczną naukę zawodu lub rada pedagogiczna nie wykonują zadań i kompetencji w zakresie oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów lub przeprowadzania egzaminów (...) zadania te będzie obowiązany zastępczo wykonać dyrektor szkoły".

- 26 kwietnia 2019 r. w strajku uczestniczy blisko 83% jednostek oświatowych Miasta Opola. W akcji strajkowej nie uczestniczy 12 przedszkoli (4 nie podjęły akcji strajkowej a 8 zakończyło ją), natomiast strajkuje 97% szkół i 80% pozostałych placówek oświatowych - poinformowała Katarzyna Oborska-Marciniak z biura prasowego prezydenta miasta Opola.
reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2019-04-27 20:02:09 [83.4.221.*] id:1574192  
jacek0667: Napisał postów [1011], status [stały bywalec] Reputacja
Taki trochę pisowski kacyk .

Nick:
Treść: