• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 7526
  • Dodano: 2019-04-26 / 08:00
  • Komentarzy: 2

Rozpoczyna się Muzyczne Święto Kwitnących Azalii w Mosznej. Pierwszy koncert już dziś

 
 
Rozpoczyna się Muzyczne Święto Kwitnących Azalii w Mosznej. Pierwszy koncert już dziś
 <i>(Fot. Aga_Ko)</i>

(Fot. Aga_Ko)

Różnokolorowe kwiaty kwitnące wokół zamku w Mosznej to znak, że za chwilę rozpocznie się kolejne muzyczne święto. Przed nami już 35. raz Święto Kwitnących Azalii.


W przepięknej scenerii bajkowego zamku przez kolejne cztery weekendy będzie rozbrzmiewać muzyka klasyczna. Fanów takich muzycznych doznań czekają niesamowite koncerty. W Mosznej już po raz 35. organizowane jest Muzyczne Święto Kwitnących Azalii. Inauguracyjny koncert już w piątek 26 kwietnia, a kolejne będą się odbywać kolejno 10 maja, 17 maja i 24 maja.

Azalia to rodzaj roślin z rodziny wrzosowatych. Należy do niego kilkaset gatunków, które w stanie naturalnym występują głównie na terenie Azji. No terenie naszego województwa najbardziej urodzajne krzewy azalii można spotkać właśnie na terenie zamku w Mosznej.

Do współpracy zaproszono również bohaterów świata filmowego. To drugi raz, kiedy koncerty urozmaicą znani aktorzy. Podczas jednego z koncertów usłyszymy Olgę Bończyk, która wykona "prezentacje poetycką", czym subtelnie przeniesie słuchaczy w swój muzyczny świat.

Festiwal w tym roku to również dwa recitale mistrzowskie - pierwszy już dziś (piątek 26 kwietnia), gdzie usłyszymy jedynego profesora z dziedziny saksofonu w kraju Andrzeja Rymkowskiego. Drugi będzie duetem skrzypcowym Jakuba i Krzysztofa Jakowiczów, którzy przeniosą odbiorców w świat Vivaldiego, Telemana czy Wieniawskiego.

- Dużym wyzwaniem jest jutrzejszy koncert, gdzie czeka nas połączenie dźwięku saksofonu z elektroniką. Tylko w tym wypadku jest to koncert solisty i realizatora dźwiękowego. Nowością jest ustawienie parametrów technicznych odnośnie barwy i ustawień przekazu utworu - mówi Barbara Hortyńska, dyrektor artystyczny Festiwalu Muzycznego Kwitnących Azalii.

Wstęp na koncerty jest płatny. Bilet ulgowy kosztuje 20zł, normalny 30zł.

reklama

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2019-04-26 19:14:14 [178.252.17.*] id:1574150  
PauloOp23: Napisał postów [3301], status [VIP] Reputacja
Ten cały zamek i park to jakaś farsa.Wejście od strony bramy płatne ale wejście od strony parku już nie.

Nick:
Treść:
Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
2019-04-26 20:57:30 [185.127.22.*] id:1574164  
Rolnikos: Napisała postów [8967], status [VIP] Reputacja
Bo trzeba wiedzieć gdzie wejść :D

Najczęściej czytane

Powiązane materiały

Polub nas!

Chmura tagów

Ogłoszenia