• 0
0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 836
  • Dodano: 2019-04-13 / 18:22
  • Komentarzy: 0

OCRG podpisało porozumienie z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Nysie

 
 
OCRG podpisało porozumienie z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Nysie

(Fot. OCRG)

Wspieranie przedsiębiorczości i innowacji czy współpraca przy określaniu strategicznych programów badań - to m.in. cele porozumienia podpisanego przez Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki i Państwową Wyższą Szkołę Zawodową (PWSZ) w Nysie.


Porozumienie podpisano w piątek, 12 kwietnia w podlegającym samorządowi województwa Opolskim Centrum Rozwoju Gospodarki.

- Bardzo liczymy na możliwość wykorzystania potencjału eksperckiego naszej nyskiej uczelni w takich obszarach, jak tworzenie Regionalnej Strategii Innowacji Województwa Opolskiego na lata 2021-2027, w przypadku której prace właśnie się rozpoczynają, czy na promowanie najbardziej istotnych kierunków regionalnej polityki badawczej, szczególnie w obszarach wpisujących się w obszary inteligentnych specjalizacji - wylicza marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła.

Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej (PWSZ) w Nysie prof. Przemysław Malinowski dodaje, że równie istotne będzie promowanie ważnych kierunków kształcenia kadr na potrzeby otoczenia gospodarczego. - Takie zapisy mają już swoje bardzo praktyczne zastosowanie w rzeczywistości. Dopracowujemy właśnie model kształcenia studentów kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji pod potrzeby ogromnego inwestora z branży elektromoblilności, belgijskiej firmy Umicore, która kilka miesięcy temu wybrała właśnie Nysę na miejsce swojej kolejnej fabryki - mówi prof. Malinowski.

- Mamy nadzieję, że dzięki ściślejszej współpracy z OCRG będziemy skuteczniej docierać do firm, z którymi możemy podjąć taką współpracę, a potem dzięki pozyskiwanej u źródła wiedzy o unijnych funduszach i możliwościach jakie dają jeszcze lepiej realizować wspólne projekty - stwierdza prof. Przemysław Malinowski.

- W ostatnim czasie widać bardzo duże zainteresowanie terenami w nyskiej podstrefie. Jeden ze stałych punktów rozmów z zainteresowanymi budową zakładów czy fabryk przedsiębiorcami to zawsze jest kwestia kadry, także specjalistycznie wykształconej oraz możliwości współpracy z uczelnią - wylicza Roland Wrzeciono.

W podpisanym 12 kwietnia porozumieniu zapisano, że kooperacja nyskiej uczelni i OCRG skupiać się będzie także na takich obszarach, jak współpraca przy określaniu strategicznych programów prac rozwojowych, uznanych za priorytetowe dla rozwoju Województwa Opolskiego oraz wspieranie i koordynacja działań zmierzających do ułatwienia transferu wyników badań naukowych i prac rozwojowych do gospodarki.

W dokumencie wskazano, że chodzi też o wykorzystanie potencjału eksperckiego i wspólnego wspieranie przedsiębiorczości oraz innowacji poprzez wzmacnianie regionalnych instytucji otoczenia biznesu, jednostek naukowo-badawczych oraz przedsiębiorców w rozwijaniu zdolności do tworzenia i wykorzystywania rozwiązań opartych na wynikach badań.

Patronat nad porozumieniem objął marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła.
reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".