• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1851
  • Dodano: 2019-04-04 / 14:06
  • Komentarzy: 4

Kilkadziesiąt dziewcząt pobiegło dziś w kasku na błoniach Politechniki Opolskiej

 
 
Kilkadziesiąt dziewcząt pobiegło dziś w kasku na błoniach Politechniki Opolskiej

(Fot. Dżacheć)

Kilkadziesiąt dziewcząt stanęło dziś do rywalizacji w 12. już edycji Biegu w Kasku. Inicjatywa Dziewczyny na politechniki! skierowana jest głównie do licealistek, ale nie ma przeszkód, by na dystansie 600 metrów zmierzyły się wszystkie chętne panie w dowolnym wieku.


Dziś pogoda zdecydowanie dopisywała, na starcie naliczyliśmy blisko 70 kobiet. Uczestniczki - jak sama nazwa biegu wskazuje - wystartowały w już szeroko rozpoznawanym gadżecie akcji, czyli w kasku z logo Dziewczyny na politechniki!. W tym nietypowym nakryciu głowy trzeba przebiec cały dystans, by liczyć się w końcowej klasyfikacji.

Wśród startujących dziś pań zwyciężyła uczennica I Liceum Ogólnokształcącego, Julia Murza, za nią na mecie biegu zameldowała się Anna Kot, na trzecim miejscu stanęła Paulina Tomaszewska. Same uczestniczki pozytywnie oceniały imprezę i przygotowaną trasę, nie wykluczając, że dzięki temu przedsięwzięciu biorą pod uwagę złożenie dokumentów na uczelnię.

- To było dla mnie bardzo fajne doświadczenie, a sam dystans to dla mnie jak taki trening. Na co dzień jestem długodystansowcem i przyznam, że biegam od niedawna, bo od zeszłych wakacji. Nie przygotowywałam się specjalnie do dzisiejszego biegu, przyszłam z ciekawości, wcześniej nie brałam udziału w tym wydarzeniu - mówiła zaraz po biegu zwyciężczyni Julia Murza.

Anna Kot przyznaje, że Bieg w Kasku to świetna inicjatywa. - Pobiegłam dziś dla sprawdzenia się, panuje tutaj świetna atmosfera, dystans jest fajny, nie za długi. W biegu w kasku wzięłam udział po raz pierwszy. Nie myślałam jednak o politechnice w przyszłości, obecnie uczę się w 1 klasie liceum więc jest jeszcze trochę czasu na decyzje - mówiła Anna Kot.

reklama
.

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".