- Autor: Aga_Ko
- Wyświetleń: 4619
- Dodano: 2019-04-07 / 08:53
- Komentarzy: 0
Uwaga kierowcy! Będą utrudnienia na ulicy Jagiełły w dzielnicy Czarnowąsy
10 kwietnia przez około dwie godziny będzie zamknięty odcinek na moście na Małej Panwi. W tym czasie będą się tam odbywały ćwiczenia przeciwpowodziowe pod kryptonimem "Szandory - 19".
Przedstawiciele Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego, Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Policji, Sił Zbrojnych RP, Miasta Opola oraz Gminy Dobrzeń Wielki wezmą udział w ćwiczeniach przeciwpowodziowych.
Na tę chwilę nie jest znana dokładna godzina przeprowadzenia ćwiczeń, Miejski Zarząd Dróg, który wydał ostrzeżenie o utrudnieniach zaznacza, że ćwiczenia mają dynamiczny charakter.
Wojewódzkie ćwiczenia przeciwpowodziowe będą odbywać się od 8 do 11 kwietnia 2019 roku na terenie Miasta Opola (Czarnowąsy, Borki) oraz miejscowości Dobrzeń Mały, Dobrzeń Wielki, ich celem będzie ocena sprawności funkcjonowania urządzeń przeciwpowodziowych.
W ramach ćwiczenia 10 kwietnia kierowcy mogą spodziewać się trwających około 2 godzin utrudnień związanych z działaniem straży na odcinku obwałowania od m. Opole-Czarnowąsy do m. Dobrzeń Wielki. W związku z tym dojdzie do tymczasowego zamknięcia Drogi Wojewódzkiej 454 na wysokości mostu drogowego nad Małą Panwią w Czarnowąsach (objazdami będzie kierować Policja). Możliwe jest również występowanie utrudnień na drogach lokalnych znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie stanowisk do montażu zamknięć szandorowych, w tym dojazdach do pól i posesji.
Przykładem takich ćwiczeń jest np. ewakuacja uwięzionych na brzegach wezbranej rzeki osób oraz przepompowanie wody za wał celem obniżenia poziomu do czasu zamontowania zabezpieczeń w postaci bram segmentowych tzw. szandorów.
Wydarzenia pod patronatem portalu
Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.
Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".
Najczęściej czytane
Powiązane materiały
Polub nas!
Chmura tagów
Ogłoszenia
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę
na zapisywanie na Twoim komputerze niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania plików
cookie.
Więcej informacji na temat plików cookie znajdziecie Państwo na stronie
polityka prywatności.
Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.