• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 3685
  • Dodano: 2019-04-07 / 08:53
  • Komentarzy: 0

Uwaga kierowcy! Będą utrudnienia na ulicy Jagiełły w dzielnicy Czarnowąsy

 
 
Uwaga kierowcy! Będą utrudnienia na ulicy Jagiełły w dzielnicy Czarnowąsy

(Fot. MZD Opole)

10 kwietnia przez około dwie godziny będzie zamknięty odcinek na moście na Małej Panwi. W tym czasie będą się tam odbywały ćwiczenia przeciwpowodziowe pod kryptonimem "Szandory - 19".


Przedstawiciele Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego, Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Policji, Sił Zbrojnych RP, Miasta Opola oraz Gminy Dobrzeń Wielki wezmą udział w ćwiczeniach przeciwpowodziowych.

Na tę chwilę nie jest znana dokładna godzina przeprowadzenia ćwiczeń, Miejski Zarząd Dróg, który wydał ostrzeżenie o utrudnieniach zaznacza, że ćwiczenia mają dynamiczny charakter.

Wojewódzkie ćwiczenia przeciwpowodziowe będą odbywać się od 8 do 11 kwietnia 2019 roku na terenie Miasta Opola (Czarnowąsy, Borki) oraz miejscowości Dobrzeń Mały, Dobrzeń Wielki, ich celem będzie ocena sprawności funkcjonowania urządzeń przeciwpowodziowych.

W ramach ćwiczenia 10 kwietnia kierowcy mogą spodziewać się trwających około 2 godzin utrudnień związanych z działaniem straży na odcinku obwałowania od m. Opole-Czarnowąsy do m. Dobrzeń Wielki. W związku z tym dojdzie do tymczasowego zamknięcia Drogi Wojewódzkiej 454 na wysokości mostu drogowego nad Małą Panwią w Czarnowąsach (objazdami będzie kierować Policja). Możliwe jest również występowanie utrudnień na drogach lokalnych znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie stanowisk do montażu zamknięć szandorowych, w tym dojazdach do pól i posesji.

Przykładem takich ćwiczeń jest np. ewakuacja uwięzionych na brzegach wezbranej rzeki osób oraz przepompowanie wody za wał celem obniżenia poziomu do czasu zamontowania zabezpieczeń w postaci bram segmentowych tzw. szandorów.

reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".