• 0
0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2571
  • Dodano: 2019-03-17 / 20:02
  • Komentarzy: 0

Ruszyła kolejna edycja Opolskiej Ligi Orlika

 
 
Ruszyła kolejna edycja Opolskiej Ligi Orlika

(Fot. Dżacheć)

Rozpoczęła się wiosenna edycja rozgrywek piłkarzy amatorów. Za nami dwa intensywne dni pierwszych spotkań rozegranych w ramach już 13 edycji Opolskiej Ligi Orlika "OLO".


Liga, w której biorą udział amatorskie drużny z całego województwa promuje wychowanie przez sport i szerzenie zdrowego trybu życia oraz aktywizuje mieszkańców Opola i powiatu do uprawiania sportów zespołowych.

Mecze podczas tego weekendu były rozgrywane w ramach trzech lig, pomysł utworzenia trzeciej ligi wszedł w życie wraz z ubiegłoroczną jesienną edycją i jak przyznają organizatorzy - był pomysłem trafionym w dziesiątkę.

- Podczas dwudniowych rozgrywek, w 18 rozegranych meczach padło dokładnie 114 bramek. W sobotę rozgrywane był spotkania w ramach 3 ligi, w niedzielę walczyły liga 2 oraz 1. Poziom rozgrywek był bardzo wysoki o czym może świadczyć chociażby to, że 5 z 6 nowych drużyn wygrało swoje mecze. W lidze możemy spotkać zawodników amatorów nie tylko z Polski. Razem na boisku grają zawodnicy również z Ukrainy i Azerbejdżanu - tłumaczy Łukasz Wielichowski z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Opolu, koordynator rozgrywek.


W całym turnieju bierze udział 530 zawodników, którzy podczas trwania wiosennej edycji OLO rozegrają łącznie 199 meczów. Zespoły pierwszej ligi rozgrywają spotkania na Orliku przy ul. Czaplaka, z drugiej ligi na Orliku przy ul. Bielskiej. Drużyny z trzeciej ligi swoje rozgrywki mają w soboty.

Zobacz wszystkie drużyny:

XIII Edycja "OLO" Opolska Liga Orlika

WYNIKI

1 LIGA
Cruz - Melon 4:2
APN - Wojciobus 2:2
Żubry - Medycy 1:0
Mortal - Diwa 0:5
Zigers - Sun 3:1
Szopa - Morawiec 4:2

2 LIGA
Promil - Komary 5:1
Playmakers - Just 5:1
Bacatj - Janki 4:8
Tempo - Bajer 2:1
OVB - CDB 2:1
GMZ - Pominięci 0:2

3 LIGA
Old Team - Dambonia 2:3
Gruby - Tartan 3:4
Janusze - Wudzitsu 3:4
Amatorzy - PKP 4:6
Monar - Licon 2:13
Quantico - Nakatzu 7:5
reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".