• Autor: Dagmara
    • Wyświetleń: 2700
    • Dodano: 2019-03-12 / 14:15

Za nami drugie Halowe Zawody Regionalne i Towarzyskie w skokach przez przeszkody

W ostatnią sobotę w LKJ Ostroga Opole przy ulicy Wrocławskiej, odbyły się drugie w tym roku Halowe Zawody Regionalne i Towarzyskie w skokach przez przeszkody, będące zarazem VIII kwalifikacją do Halowego Pucharu Opolszczyzny.

Zawodnicy licznie stawili się na start, aby uzyskać konieczne kwalifikacje lub po prostu wypróbować konie po długiej zimowej przerwie. Zawody rozegrane zostały na poziome towarzyskim i regionalnym. Łącznie wystartowało 45 par.
    W zawodach towarzyskich odbyły się 3 konkursy na wysokościach 50, 70 i 80cm. Były to konkursy dokładności, czyli wszyscy zawodnicy, którzy przejechali parkur bez zrzutek i zmieścili się w normie czasu uzyskali 1 miejsce.

Zawody regionalne to już konkursy z rozgrywką, tu liczy się szybkość przejazdu oraz oczywiście brak punktów karnych za zrzutki czy odmowy konia. Skakano tu na wysokościach: 90, 100, 110, 120 i 125 cm.
    Konkursy tu rozegrane nagradzane były pucharami Marszałka Województwa Opolskiego dla najlepszych jeźdźców w każdej kategorii, które wręczał Pan Zbigniew Kubalańca - Wicemarszałek Województwa.

Zdobywcami pucharów zostali:

Konkurs LL(90cm) - Hanna Adamiec JKS Equi Verso Jastrzębie Zdrój na koniu Malibu

Konkurs L(100cm) - Julia Mundziakiewicz na koniu Wesoła Grafka

Konkurs P(110cm) - Julia Cichecka LKJ Ostroga na koniu Rosa Calia M

Konkurs N(120cm) - Marta Garbowska LKJ Ostroga na koniu Triniti

Konkurs N1(125cm) - Anna Pęciak KJ Hipodrom Five Oaks na koniu Ledencja II M

Można było zobaczyć tu przedstawicieli takich klubów jak: LKJ Ostroga Opole, KJ Avanti Opole, KJ Royal Opole, KJ Dera, Jeździecki Klub Sportowy Equi Verso Jastrzębie Zdrój, Ludowy Uczniowski Klub Jeździecki Antonówka, Folwark Wenus Suszki, KJ Hipodrom Five Oaks, LKJ Olimp Prudnik, HiPPo Sports Team, KJ Dworzysko, LKJ OLIMP Prudnik, KSK Volmar Smarchowice Wielkie, HiPPo Sports Team.

Wyniki zawodników gospodarza - LKJ Ostroga Opole:

-Julia Cichecka na koniu Rosa Calia M zajęła 1 miejsce w konkursie 110cm i 5 miejsce w konkursie 120cm, natomiast na koniu Good Fellow zajęła 2 miejsce w konkursie 120cm i 6 w konkursie 125cm