• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2426
  • Dodano: 2019-03-09 / 12:07
  • Komentarzy: 2

Najlepsi programiści będa rywalizować na Hackathon Danone AI Masters Opole 2019

 
 
Najlepsi programiści będa rywalizować na Hackathon Danone AI Masters Opole 2019

(Fot. Dżacheć)

Park Naukowo-Techniczny w Opolu będzie gościł pasjonatów programowania, którzy już w kwietniu wezmą udział w międzynarodowym maratonie programistycznym "Hackathon Danone Al Masters Opole 2019".


Hackathon to wielogodzinny maraton projektowania, podczas którego uczestnicy podejmą się rozwiązania określonego zadania programistycznego. Tego rodzaju wydarzenia korzystnie wpływają na rozwój innowacyjności w regionie opolskim i tworzą przyjazne warunki do wzrostu przedsiębiorczości, szczególnie w sektorze wysokich technologii. Mimo, że wydarzenie jest zamknięte dla widzów, to jest ważnym elementem na przedsiębiorczej mapie naszego miasta.

Sztuczna inteligencja w procesach produkcyjnych to motyw przewodni "Hackathon Danone AI Masters Opole 2019", czyli pierwszego w regionie maratonu projektowania innowacyjnych rozwiązań cyfrowych, jakie mogą znaleźć zastosowanie w przemyśle. Inicjatywa ma na celu wspieranie innowacyjności w regionie i tworzenie warunków sprzyjających rozwojowi przedsiębiorczości. Organizatorem wydarzenia jest Park Naukowo - Technologiczny w Opolu, jego głównym partnerem został DANONE, a patronatem honorowym objął je Prezydent Opola, Arkadiusz Wiśniewski.

Po raz pierwszy opolski Hackathon zostanie poświęcony zastosowaniu innowacyjnych technologii w procesach produkcyjnych. Nietypowe wydarzenie jest efektem współpracy pomiędzy Parkiem Naukowo-Technologicznym a opolskimi Zakładami Produkcyjnymi NUTRICIA, będącymi częścią grupy spółek DANONE.

- Wspieramy sektor IT w naszym mieście na różne sposoby, m.in. poprzez działania w Parku Naukowo-Technologicznym. Niedawno otworzyliśmy nowoczesne Centrum Projektowania Inżynierskiego z serwerownią. Współpracujemy z uczelniami, staramy się wspomagać rozwój kierunków informatycznych. IT to sektor, który rozwija się dziś najszybciej na świecie. Trwają prace, ale i dyskusje związane z systemami sztucznej inteligencji. Włączamy się w nurt pozytywnego wykorzystania tego systemu i wsparcia nim gospodarki. Cieszymy się, że z jedną z największych na świecie firm, DANONE, zrealizujemy w mieście ciekawy i innowacyjny projekt, jakim niewątpliwie jest Hackaton - mówi wiceprezydent Opola, Maciej Wujec.

Idea innowacyjności, doskonale wpisuje się także w strategię DANONE, głównego partnera tegorocznej edycji. - Nasza strategia w zakresie cyfryzacji, opiera się na wykorzystaniu nowoczesnych technologii, jak np. big data, sztuczna inteligencja czy zaawansowana analityka danych w procesach operacyjnych, szczególnie produkcyjnych. - mówi Łukasz Osuszek, Kierownik ds. Digitalizacji w grupie spółek DANONE.

"Hackathon Danone AI Masters Opole 2019" odbędzie się w dniach 12-13 kwietnia i jest wydarzeniem skierowanym do programistów, grafików, kierowników projektów i innych osób, zajmujących się na co dzień tworzeniem oprogramowania. W trakcie wydarzenia uczestnicy, przez całą dobę będą pracować zespołowo nad rozwiązaniem otrzymanego zadania, związanego z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. Otoczeni będą opieką mentorską uznanych osób, jak: Jose Gregorio Ferreira, Axel Meinhardt, Martijn Van Der Hoeven i Adrian Kajda.

- Dla zwycięskiej drużyny przewidziana jest nagroda w wysokości 10 tys. zł, dla pozostałych uczestników nagrody rzeczowe. Wszyscy pasjonaci nowych technologii wciąż mogą zgłosić swój udział za pośrednictwem strony internetowej - www.hackathon.opole.pl - zaznacza prezes Parku Naukowo-Technologicznego w Opolu, Jarosław Mamala.

Patronat 24opole
reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2019-03-09 12:45:36 [95.40.111.*] id:1571578  
coolerr: Napisał postów [12800], status [VIP] Reputacja
Stefan wygra..

Nick:
Treść:
Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
2019-03-09 17:39:33 [83.10.61.*] id:1571586  
dzony: Napisał postów [5467], status [VIP] Reputacja
głupek przegra...

Najczęściej czytane

Powiązane materiały

Polub nas!

Chmura tagów

Ogłoszenia