• 0
0
 
  • Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 1048
  • Dodano: 2019-02-27 / 07:00
  • Komentarzy: 0

Posiadasz status studenta? Wygraj staż w konkursie Karierosfera

 
 
Posiadasz status studenta? Wygraj staż w konkursie Karierosfera
Do 10 marca studenci wszystkich uczelni, legitymujący się ważnym dokumentem potwierdzającym status studenta studiów stacjonarnych, wieczorowych, zaocznych oraz podyplomowych mogą przystąpić do konkursu Karierosfera. Jest to projekt realizowany od kilku lat przez stowarzyszenie Wiggor, o randze ogólnopolskiej, odbywający się w głównych ośrodkach akademickich w kraju.


Konkurs składa się z trzech etapów. Pierwszym jest test z zakresu ogólnej wiedzy biznesowej rozwiązywany drogą internetową. Podczas tego etapu przeprowadzane jest również badanie oczekiwań studentów wobec przyszłych pracodawców STER. Najlepsi uczestnicy przechodzą do kolejnego etapu, który odbywa się równolegle w partnerskich ośrodkach akademickich w całej Polsce. Uczestnicy wypełniają test z wybranej wcześniej przez siebie dziedziny biznesu (m.in. finanse, zarządzanie ryzykiem bankowym, Pubilc Relations, Human Resources) Trzeci etap Karierosfery odbywa się we Wrocławiu na terenie Uniwersytetu Ekonomicznego. W finale najlepsi studenci biorą udział w Case Study przeprowadzanym przez firmy partnerskie.

Celem Karierosfery jest wyłonienie najlepszych studentów nauk ekonomicznych, biznesowych i IT oraz technicznych, promowanie ich firmom oraz instytucjom, a także integracja środowiska przyszłych ekonomistów.
Główną nagrodą w konkursie jest płatny staż w firmie patronującej dziedzinie. Dla finalistów przewidziane są również wartościowe nagrody rzeczowe oraz pieniężne. Cenne jest również zdobywane doświadczenie i wiedza. Podchodząc do konkursu uczestnik poznaje oczekiwania firm względem potencjalnych pracowników.

Warunkiem dopuszczenia, a zarazem jednym ze składowych pierwszego etapu konkursu, jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego znajdującego się na stronie www.karierosfera.pl. Test on-line w pierwszym etapie konkursu składa się z 15 pytań zamkniętych
jednokrotnego wyboru. Czas przeznaczony na rozwiązanie testu on-line wynosi 10 minut, podczas
których uczestnik powinien rozwiązać test i go wysłać. Jeśli tego nie zrobi, test zostanie automatycznie wysłany po upływie limitu czasu. Każdy uczestnik może wypełnić test (I etap) tylko raz. Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 10 marca 2019 r. o godz. 23:59.

II etap Konkursu zostanie przeprowadzony 21 marca 2019 roku w Opolu. Dokładne miejsca oraz czas rozpoczęcia II i III etapu Konkursu ogłoszone będą na stronie internetowej konkursu oraz podane do powszechnej wiadomości w formie zwyczajowo przyjętej na danej uczelni.


Patronat 24opole
reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".