- Autor: Aga_Ko
- Wyświetleń: 74244
- Dodano: 2019-03-18 / 19:41
- Komentarzy: 4
Basen w Ozimku czekał tylko na "wlanie wody", jednak nigdy nie został oddany do użytku
Ośrodek Leczniczo-Rehabilitacyjny Pracowników Huty Małapanew - taką oficjalną nazwę miał nosić opustoszały obecnie obiekt. Czekał tylko na ostatnie odbiory, właściwie na symboliczne wlanie wody... Kompleks basenowy w Ozimku powstał jeszcze w latach 70-tych, lecz nigdy nie został oddany do użytku.
Potężna inwestycja powstała w latach 70-tych, czyli w czasach, kiedy Huta przeżywała swoje lata "świetności". W latach 60 i 70-tych Huta była kuźnią kadr dla polskiego odlewnictwa, zatrudniała wówczas ponad 7 tysięcy osób. Posiadała własny zakład badawczy. Ściśle współpracowała z AGH w Krakowie i innymi uczelniami w zakresie prac badawczo-rozwojowych.
Ośrodek Leczniczo-Rehabilitacyjny Pracowników Huty Małapanew miał być miejscem wypoczynku i rehabilitacji pracowników Huty, ale nie tylko. Na terenie ośrodka wybudowano dwa baseny (kryty i otwarty), o długości 50 i 25 metrów, ponadto powstało zaplecze hotelowe, pomieszczenia na gabinety rehabilitacyjne.
Wszystko doprowadzono do stanu surowego a wraz z pierwszymi kłopotami finansowymi huty, inwestycja zamarła. Ostatecznie Huta Małapanew ogłosiła upadłość, gmina Ozimek odkupiła kompleks od syndyka za ułamek jego wartości i latami szukała inwestora dla tego obiektu.
W 2009 roku za 600 tys. zł od gminy Ozimek kompleks odkupiła firma P.W VEGAS.PL. Niestety po dość krótkim czasie rozpoczęte prace ustały. W międzyczasie obiektem zainteresowanych było jeszcze kilku inwestorów, jednak obiekt jak stał, tak w dalszym ciągu stoi i niszczeje.
Dowiedzieliśmy się, że obiekt nadal jest własnością inwestora prywatnego, prawdopodobnie którejś ze spółek firmy P.W Vegas.pl.
- W tej chwili spółka firmy przejęła ten obiekt. W tamtym roku mieli rozpocząć budowę. Rozpoczęła się tam wycinka drzew, ale teraz widać, że znów jest cisza. Oni cały czas deklarują, ze będą na tym terenie coś robić, a jak jest wszyscy widzimy. Wcześniej była taka możliwość, że gmina mogła odkupić obiekt za niższa cenę, jednak odeszliśmy od tego, nie weszliśmy w ten wymóg. Firma przedstawiła nawet radzie gminy swoje plany co do tego obiektu, obecny stan miał być wyburzony a nowy kompleks skierowany na osoby starsze, rehabilitację. Firmie zostało wydane pozwolenie na rozbiórkę obiektu, jednak nic w tym temacie nie zostało zrobione - tłumaczy Zbigniew Kowalczyk, zastępca burmistrza Ozimka.
Zdjęcie (1/56)
(Fot. Dżacheć)
Następne
Wydarzenia pod patronatem portalu
Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.
Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".
Najczęściej czytane
Powiązane materiały
Polub nas!
Chmura tagów
Ogłoszenia
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę
na zapisywanie na Twoim komputerze niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania plików
cookie.
Więcej informacji na temat plików cookie znajdziecie Państwo na stronie
polityka prywatności.
Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.
dontomasso: Napisał postów [4499], status [VIP]
tak to jest jak sie sprzedaje objekty/tereby bez zobowiazan terminowych w umowach