• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 1354
  • Dodano: 2022-05-16 / 14:10
  • Komentarzy: 0
  • Artykuł sponsorowany

  Obowiązkowe przeglądy a ubezpieczenie domu

  Ubezpieczenie domu zapewnia bezpieczeństwo oraz gwarancję pomocy w kryzysowych sytuacjach. Jednak nie tylko ubezpieczyciel ma obowiązki. Właściciel domu powinien pamiętać o obowiązkowych przeglądach najważniejszych instalacji w budynku. O tym, jakie to przeglądy i dlaczego są ważne, przeczytasz w naszym artykule.

  Każdy z nas ma dużo na głowie, dlatego też nie zawsze pamiętamy o ważnych terminach, czy też innych obowiązkach. Jednak takie niedopatrzenia mogą niekiedy stać się przyczyną np. zwarcia elektrycznego lub pożaru. Dlatego o wszystkie instalacje w domu należy dbać i regularnie je serwisować.

  Co ile powinien odbywać się przegląd instalacji w domu?
  Polskie prawo jest bardzo konkretne co do tego, jak często powinny być przeprowadzane przeglądy instalacji znajdujących się w naszych domach,. Zgodnie z artykułem 62 Prawa budowlanego, właściciel domu jednorodzinnego ma obowiązek zorganizowania i przeprowadzenia przynajmniej raz na 12 miesięcy przeglądu instalacji gazowej, przewodów kominowych i instalacji wentylacyjnych. A raz na pięć lat powinien być wykonany generalny przegląd stanu technicznego budynku i wszystkich instalacji w nim się znajdujących.

  Z tego zapisu jasno wynika, że regularnego przeglądu wymagają instalacje takie jak: elektryczna, gazowa, wentylacyjna oraz kanalizacyjna. Dodatkowe przeglądy powinny zostać przeprowadzone w przypadku zaistnienia takich zjawisk jak wstrząsy sejsmiczne, pożary, czy też powodzie. Mogą one uszkodzić elementy poszczególnych instalacji i doprowadzić do wycieku gazu lub porażenia prądem.

  Jak do braku przeglądu podchodzi ubezpieczyciel?
  Firmy ubezpieczeniowe podchodzą bardzo restrykcyjnie do przestrzegania terminów przeglądów. Jeżeli w Twoim domu jednorodzinnym wystąpi jakieś zdarzenie, objęte ochroną ubezpieczeniową, odwiedzi Cię rzeczoznawca. Jeśli stwierdzi on, że jedna lub kilka instalacji w budynku nie ma ważnego przeglądu technicznego , ubezpieczyciel może odmówić wypłaty świadczenia.

  Ubezpieczenie domu. Dlaczego warto je mieć?
  Ubezpieczenie domu w LINK4 to bardzo rozsądna propozycja, dzięki której możesz zabezpieczyć Twój dom od skutków wielu nieprzewidzianych zdarzeń, m.in. pożaru, zalania lub kradzieży z włamaniem. Zaletą takiego rozwiązania jest szybka wypłata odszkodowania, minimum formalności oraz szeroki zakres ochrony ubezpieczeniowej.

  Aby ubezpieczyć dom w LINK4, należy podać informacje podstawowe dotyczące budynku. W naszym kalkulatorze wpisz adres, metraż domu, tytuł prawny, rok budowy oraz informacje na temat dodatkowych zabezpieczeń, takich jak na przykład alarm. Jest to bardzo proste i możesz tego dokonać online, bez wychodzenia z domu. To oczywiście kolejna zaleta ubezpieczenia domu w LINK4.

  Obowiązkowe przeglądy a ubezpieczenie domu. Podsumowanie
  Ubezpieczenie domu to praktyczne zabezpieczenie twojego majątku. Dlatego warto dbać o terminowe i fachowe przeprowadzanie wszystkich przeglądów instalacji. Dzięki temu nie tylko będziesz miał pewność, że są one sprawne, ale także unikniesz problemów podczas wypłaty odszkodowania w razie wystąpienia szkody. Odwiedź LINK4 i już dzisiaj zabezpiecz siebie, Twoich bliskich oraz Twój dom!

  Ubezpieczenie mieszkaniowe dostępne w LINK4. Szczegółowe informacje, w tym limity i wyłączenia, znajdziesz w OWU DOM na stronie www.link4.pl

  Artykuł powstał we współpracy z LINK4.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".