• 0
0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 3529
  • Dodano: 2019-02-01 / 10:15
  • Komentarzy: 0

Za przekształcenie wieczystego użytkowania w prawo własności będzie bonifikata 95 procent

 
 
Za przekształcenie wieczystego użytkowania w prawo własności będzie bonifikata 95 procent

(Fot. Dżacheć)

Kilka dni przed sesją rady miasta ratusz wyszedł z propozycją dużej bonifikaty za przekształcenie wieczystego użytkowania w prawo własności na miejskich gruntach.


Ustawa znosząca użytkowanie wieczyste weszła w życie 1 stycznia. Przekształcenie prawa wieczystego użytkowania w prawo własności na miejskich gruntach jest odpłatne, lecz samorządy mają możliwość wprowadzenia zniżek.

To już pewne. Mieszkańcy Opola, którzy będą chcieli w 2019 roku zapłacić za takie przekształcenie będą mogli skorzystać z bonifikaty 95 procent. Uchwałę przyjęli we wczorajszym głosowaniu radni.

Zgodnie z podpisaną ustawą od 1 stycznia 2019 roku prawo użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe przekształci się w prawo własności. Dotyczy to zarówno domów jednorodzinnych, jak i lokali w budynkach wielorodzinnych wraz z budynkami gospodarczymi, garażami, innymi obiektami budowlanymi lub urządzeniami budowlanymi, umożliwiającymi prawidłowe i racjonalne korzystanie z budynków mieszkalnych. Należy tu podkreślić, że ustawa dotyczy gruntów zabudowanych wyłącznie budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi lub budynkami mieszkalnymi wielorodzinnymi, w których co najmniej połowę liczby lokali stanowią lokale mieszkalne.

Bonifikata w wysokości 95 procent, która przyjęli wczoraj radni dotyczy nieruchomości, które znajdują się na gruntach należących do miasta Opola oraz osób, które zdecydują się opłatę wnieść jednorazowo (w kolejnych latach również można podjąć decyzję o wpłacie, jednak bonifikata będzie zmniejszać się o 20 procent co rok).

Opłatę należną za rok 2019 wnosi się w terminie do dnia 29 lutego 2020 r.


reklama

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

Najczęściej czytane

Powiązane materiały

Polub nas!

Chmura tagów

Ogłoszenia